Condens in achterlicht 9-3 2006

Voor alle Saab cabrio rijders
Plaats reactie
bert58
Geregistreerd lid

Condens in achterlicht 9-3 2006

Bericht door bert58 » za 12 sep, 2015 12:11

Ik heb last van vocht en condens in mijn achterlichtunit van mijn 9-3 cabrio uit 2006, alleen het gedeelte van de achteruitrijverlichting aan de rechter zijde.
Wat kan ik hieraan doen ? Iemand een idee ?

Gebruikersavatar
H.Geertsema
Geregistreerd lid

Re: Condens in achterlicht 9-3 2006

Bericht door H.Geertsema » ma 14 sep, 2015 18:12

unit er uit halen, kijken waar hij lekt en dan dichtlimen.
Je kunt eventueel een ander achterlicht kopen, maar dat is duurder :wink:.

Gebruikersavatar
shearwater
In memoriam †

Re: Condens in achterlicht 9-3 2006

Bericht door shearwater » ma 14 sep, 2015 21:27

De lampunits zijn sowieso lek. Aan de achterzijde bevinden zich namelijk ventilatieopeningen, spleten om precies te zijn, waarlangs ook spinnetjes en mugjes kunnen binnenkomen. Nogal irritant. Bij mijn oorspronkelijke units, de rode pre 2008, zat er op zeker moment zelfs een grote gaasvlieg in. Hoe die dat voor elkaar gekregen heeft.... Ik heb de openingen nu min of meer afgedicht met een propje horregaas, ventileert dan nog wel, maar er kan geen ongedierte meer door. De ruimte achter de lampen heb ik ook volgepropt met horregaas, een onneembaar labyrith voor bugs. De ienieminiespintjes die er toch al ingekomen waren zijn nu dood en er is niks meer bijgekomen. Wat helpt voor het vocht, maar tijd kost, is de units uitnemen, lampen er uit en in een droge ruimte laten drogen. Doorblazen met warme lucht van een fohn helpt ook. De condens zal niettemin terugkomen omdat de warmte-koude wisselingen en wisselingen in lichtvochtigheid dit nu eenmaal met zich meebrengen.

Gebruikersavatar
H.Geertsema
Geregistreerd lid

Re: Condens in achterlicht 9-3 2006

Bericht door H.Geertsema » ma 14 sep, 2015 22:59

Ik heb nog nooit een achterlichtunit gezien die ventilatie-sleuven had; niet aan de binnenzijde, laat staan aan de buitenzijde. Waarom moet een achterlicht in Hemelsnaam geventileerd worden?
Een achterlicht hoort volkomen waterdicht te zijn :lol:.

Gebruikersavatar
shearwater
In memoriam †

Re: Condens in achterlicht 9-3 2006

Bericht door shearwater » di 15 sep, 2015 8:04

Waarom dat zo is moet je aan de ontwerpers van deze units vragen. Het feit is dat het zo is bij deze lampen. Er zal over nagedacht zijn. Maar schrijf ze een brief met jouw mening, mischien maken ze dan wel weer waterdicht.

Gebruikersavatar
robluijpers
Geregistreerd lid

Re: Condens in achterlicht 9-3 2006

Bericht door robluijpers » di 15 sep, 2015 10:31

Waarom alle lampen geventileerd zijn? Rij maar eens meet een lege afgesloten fles de Alpen of ander gebergte in. Deze zal dan imploderen door het lichtdruk verschil van binnen en buiten. Daarom zitten er ontluchtingssleuven in alle lampunits.

Gr rob

Gebruikersavatar
H.Geertsema
Geregistreerd lid

Re: Condens in achterlicht 9-3 2006

Bericht door H.Geertsema » di 15 sep, 2015 10:36

Ik heb eens lekkage in een knipperlicht gehad. Deze heb ik toen op de kachel gelegd (met het gat waar het lampje zit naar boven) en toen hij weer droog was heb ik hem dichtgelijmd met PVC-lijm. Daarna was het probleem voorbij 8).

Plaats reactie