Ruim een maand geleden scheurde een kleine koelwaterslang van de Saab; uit miniem sneetje spoot de koelvloeistof over de verdeler en bougiekabels. Een handige wegenwachter wist de slang iets in te korten en met veel wd40 op de electronica te starten. Zeer onregelmatige loop en afslaan. Verder rijden geen optie..


Afgesleept naar huis: "bougiekabels doorgeslagen". De volgende avond (21.00 uur !) service van de saabspecialist. Verse verdelerkap en rotor. Starten en lopen. De natgeworden kap bleek gebarsten. Afspraak maken om nieuwe slangen te laten monteren.
Twee dagen later sprong opnieuw dezelfde slang met dezelfde nattigheid. Wegenwacht wilde alleen laten afslepen. Vanaf Elburg naar Barneveld echter buiten de mogelijkheden "meer dan 25 kilometer" dus naar het bergingsbedrijf waar een Hyundai voor mij klaarstond. Geen aanrader. Saab getransporteerd naar de saabspecialist waar snel de nodige slangen en bougiekabels vervangen werden. Ook meting in het koelwaterreservoir op verbrandingsgassen. Alles in orde.
Weer vrolijk op weg. Paar koude nachten dus de verwarming aan. Beslagen ruiten. Dan maar zonder verwarming en handschoenen aan. Spartaans en sportief. Ook wat lekkage bij de pedalen. Hoefde niet lang te zoeken op dit forum om te weten dat de kachelkraan de geest gegeven had. Laten repareren bij de eerstvolgende beurt..
Enkele dagen later een rommelige start. Twee keer gasgeven en weer mooi lopen. Werd echter elke dag iets erger. Hola, dat lijkt wel witte rook.. snel een afspraak maken om de kop te lichten. Kon 'over een week' gelukkig al terecht. Witte rook inmiddels zo aanwezig als een nieuwe Paus. Voortijdig naar de tocht over de Veluwe gemaakt om niet opnieuw weggesleept te moeten worden. De leensaab 9-3 stond al klaar. Gelukkig niet weer in een Hyundai.
Kop gedemonteerd. Idd lek tussen cylinders 2 en 3. Onderblok en kop volledig vlak en passend. Ketting en spanners nog in puike conditie. Wel nieuwe waterpomp en thermostaat nu we toch bezig zijn.




Gisterenmiddag opgehaald. Alles weer perfect voor elkaar. Wachten op de zon voor een paar droge kilometers deze Pasen

