zoem geluid bij sturen en temp hoog

1978-1993
Gebruikersavatar
IllHill
Geregistreerd lid

Re: zoem geluid bij sturen en temp hoog

Bericht door IllHill » di 20 jul, 2021 15:12

nieuwe olie erin en gelijk weer zo goed als stil :) Heb er een stuk karton onder gelegd en nu hopen dat die niet lekt... Durf nu wel naar de garage te rijden.
Bedankt voor de hulp in ieder geval!

Gebruikersavatar
IllHill
Geregistreerd lid

Re: zoem geluid bij sturen en temp hoog

Bericht door IllHill » di 20 jul, 2021 17:38

[]

Toch een plasje olie onder de auto na een kort ritje. Zit dus (zoals jullie al aangaven) toch ergens een lek….
Reden: onnodige quote

Gebruikersavatar
Saapie
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: zoem geluid bij sturen en temp hoog

Bericht door Saapie » di 20 jul, 2021 17:45

Waarschijnlijk bij een van de slangen.

Gebruikersavatar
Vyv
Moderator + Donateur
Moderator + Donateur

Re: zoem geluid bij sturen en temp hoog

Bericht door Vyv » di 20 jul, 2021 18:55

Waarschijnlijk een lek in je stuurbekrachtiging systeem :shifty:

Gebruikersavatar
Saapie
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: zoem geluid bij sturen en temp hoog

Bericht door Saapie » di 20 jul, 2021 19:10

Eerst slangen controleren door ze schoon te maken en te kijken of de olie hoog lekt.

Kan idd ook lek zijn in stuurhuis. Dan moet ie worden vervangen. Is goed zelf te doen. Geen leuke klus overigens..

De eerste keer kost je het een dag - met ervaring is het in een paar uur te doen..

Dit is overigens APK afkeur.

Gebruikersavatar
IllHill
Geregistreerd lid

Re: zoem geluid bij sturen en temp hoog

Bericht door IllHill » wo 28 jul, 2021 12:54

Even een update.

Helaas was het niet een lekkende slang bij de stuurbekrachtiging maar was het de pomp zelf. Deze vervangen en het geluid is weg en hij stuurt weer soepeltjes door de bochten. Ik hoor nu nog alleen een slurpend pakje Fristi : )

Het koelsysteem is helemaal nagelopen en dit werkt verder helemaal prima. Er is een nieuwe thermostaat in gezet. Die was al nieuw en met de juiste temp, maar voor de zekerheid om die toch maar uit te sluiten een nieuwe geplaatst. Toch bleef de temperatuur op een warme dag en zonder rijwind wat oplopen. Niet te hoog en absoluut niet in het rood, maar wel een stuk uit het midden. Vanochtend een nieuwe thermo schakelaar voor de ventilator erin gezet en hopelijk is het hiermee opgelost. Het is vandaag een koele dag en daarmee wat minder goed te testen, maar ik heb het idee dat de ventilator nu al wel eerder aansloeg. Na een ritje snelweg kwam de temp wel wat uit het midden, maar veel minder dan eerst. Hopelijk is het hiermee verholpen.

Ik had heel af en toe op willekeurige momenten voor een paar seconde een check engine lampje. Totaal random en zonder enige verandering in rijgedrag. De garage had een extra massa verbonden naar de lambda om dat uit te sluiten, maar helaas heb ik hierna het lampje nog twee keer gezien. Ik heb overwogen om een nieuwe lambda erin te zetten, maar het is niet zeker dat dit het is en het lampje gaat zo weinig en op willekeurige momenten maar aan dat ik het wel vertrouw. De wagen heeft net een beurt gehad en alles is verder helemaal nagelopen, dus ik geloof het wel. Het lampje is in de afgelopen maand misschien 4 keer voor 2 seconde aan geweest. Om hiervoor alles te gaan vervangen vind ik niet nodig.

Ik ga nu met vertrouwen in saabie op naar zuid Frankrijk. Ik kijk uit naar onze eerste roadtrip :)

Bedankt voor de hulp!

Plaats reactie