De belangrijkste reden voor de beslissing is dat de belangstelling voor grote SUV’s als de XC90 op de uiterst belangrijke Amerikaanse markt afneemt
Volvo XC90 krijgt geen opvolger
-
nelfrikandel
- Geregistreerd lid
Volvo XC90 krijgt geen opvolger
Volgens Autoweek althans
-
N207
- Donateur

Blijkt hieruit dat bi-fuel / biopower het toch niet gaat maken?Daar komt bij dat Volvo voor 2009, het jaar waarin de nieuwe XC90 op de markt had moeten komen, nog geen hybridetechnologie beschikbaar heeft. De marketeers binnen Volvo verwachten dat het in de toekomst lastig is om in de Verenigde Staten een grote SUV te verkopen zonder een hybride versie.
Overigens zie je deze "breuk" ook al in Europa. In Zweden is volop E85 verkrijgbaar, maar in ons landje (o, o, wat hebben we toch een grote klimaat-bek op Bali) nog lang niet.
-
John
- Geregistreerd lid
-
jelger
- Geregistreerd lid
over bio-ethanol is ook nog geen langeduur milieu consensus. kunnen we wel met onze hype gevoelige waffel weer ergens achteraan fietsen, miljarden in infrastructuur investeren, en dan blijkt opeens dat het heel erg aanslaat, nog voordat er goed en wel een solide industriele manier is om E85 te produceren zonder onszelf in de voet te schieten mbt voor voedsel bestemde arealen die door winstmarges ineens voor de E85 gebruikt gaan worden... of dat het amazonewoud ineens NOG sneller gekapt wordt, om aan de E85 vraag te kunnen voldoen.In Zweden is volop E85 verkrijgbaar, maar in ons landje (o, o, wat hebben we toch een grote klimaat-bek op Bali) nog lang niet
nee, dat is inderdaad een goed plan.. zorg eerst eens dat dat solide op de rails staat, en ga dan pas de massa aanboren.
voor de geinteresseerden, deze (canadese) On The Map uitzending oa over ethanol
http://www.youtube.com/watch?v=DmGrCMlYOrA
beetje door de "corporate welfare" retoriek heenkijken en pak de essentie.
-
brammelo
- Geregistreerd lid
Op zich is er niets verkeerd met brandstof op basis van ethanol. Alleen wordt het nu niet echt optimaal aangewend. Met de E-100 conceptmotor zit SAAB al op een beter spoor. Met kleinere motoren kunnen ze een aanvaardbaar vermogen en koppel realiseren, en komen ze zeer dicht in de buurt van het verbruik van een benzinemotor. Maar ja, we hebben in deze kikkerstreken nog niet eens E85, dus hoe zouden we dan aan E100 geraken
Maar ik kijk er wel naar uit, samen met de hybride diesel waar SAAB van GM aan mag sleutelen.
Maar ik kijk er wel naar uit, samen met de hybride diesel waar SAAB van GM aan mag sleutelen.