oude blauwe laten en NL / EU sticker

Dit forum is bedoeld voor auto gerelateerde onderwerpen die NIET over Saab gaan.
Plaats reactie
jelger
Geregistreerd lid

oude blauwe laten en NL / EU sticker

Bericht door jelger » wo 09 mei, 2007 13:06

weet iemand hoe het zit met de "oude" blauwe kentekenplaten, waar geen NL sticker naast zit zoals bij de gele, of er elders op de auto dan wel nog steeds een NL sticker aanwezig moet zijn? (zoals gewoon en verplicht in de tijd voor deze sticker integratie in de nummerplaat)

mijn vader attendeerde me op het afwezig zijn hiervan bij mij.. en ja.. je zal ze de kost geven, een agent die een technocratische bekeuring ziet...

De900C-GAS
Geregistreerd lid

Bericht door De900C-GAS » wo 09 mei, 2007 13:14

Kijk effe bij: www.rdw.nl :wink:

jelger
Geregistreerd lid

Bericht door jelger » wo 09 mei, 2007 13:52

de rdw biedt geen helderheid - of ik zoek/kijk niet goed.

inmiddels meerdere puzzelstukjes gevonden op het web.
komt er op neer dat de NL sticker in Nederland niet aanwezig hoeft te zijn bij "historische" platen, maar WEL tijdens het rijden/verblijf in het buitenland.

dit is echter wat ik vind in bronnen die niet tot de wetgevers behoren, ik zou het graag wat meer bevestigd willen zien.

Gebruikersavatar
Marknett
Lid van verdienste

Bericht door Marknett » wo 09 mei, 2007 15:54

In een niet direct relevante sectie op rdw.nl valt wel het volgende te lezen:
[..] Door een sticker op de kentekenplaat aan te brengen, komt de kentekenplaat niet meer overeen met het wettelijk vereiste model. [..] Daarnaast lopen bestuurders een risico op een boete in het buitenland, omdat niet zichtbaar is uit welk land het voertuig afkomstig is. [..].
Weer elders op de site valt te lezen:
[..] op getrokken materieel met een witte plaat moet de landensticker blijven, want op witte platen staat geen landen teken.

Gebruikersavatar
MISTY
Geregistreerd lid

Bericht door MISTY » wo 09 mei, 2007 16:18

Geen hond die daar nog naar kijkt,een NL sticker. :wink:

Gebruikersavatar
Tenfour
Moderator + Donateur
Moderator + Donateur

Bericht door Tenfour » wo 09 mei, 2007 17:15

jelger schreef:de rdw biedt geen helderheid - of ik zoek/kijk niet goed.

inmiddels meerdere puzzelstukjes gevonden op het web.
komt er op neer dat de NL sticker in Nederland niet aanwezig hoeft te zijn bij "historische" platen, maar WEL tijdens het rijden/verblijf in het buitenland.

dit is echter wat ik vind in bronnen die niet tot de wetgevers behoren, ik zou het graag wat meer bevestigd willen zien.
http://www.oldtimernederland.nl/index.p ... s=kenteken

Dat van die NL sticker speciaal voor in het buitenland is voor mij nieuw... Ik weet dat het vóór 2003 wel verplicht was, maar ik heb er weinig over kunnen vinden. Ik weet wel dat blauwe NL taxikentekenplaten in het buitenland relatief onbekend zijn en dat daarom de taxi ook voorzien moet zijn van een NL-sticker...

Misschien toch maar een RDW-kantoor bellen binnenkort...

Gebruikersavatar
edwardk
Geregistreerd lid

Bericht door edwardk » wo 09 mei, 2007 17:46

Marknett schreef:bestuurders een risico op een boete in het buitenland, omdat niet zichtbaar is uit welk land het voertuig afkomstig is.
Had vroeger voordat de platen met de EU-stickers kwamen ook geen NL-sticker op de auto's ( mijn 900 en 9000, die vieze stickers :bluechin: op mijn lak zeker), nooit wat gehoord :roll: .
Ben zonder sticker in Duitsland, Belgie, Luxemburg, Denemarken, Zweden en Noorwegen geweest, zonder iemand die er naar keek of wat van zei.

Ooit ook eens met een al verlopen paspoort naar zweden geweest en niemand die het zag :lol: , men kijkt toch alleen naar de foto en niet naar de geldigheid.

Gebruikersavatar
Margreet
Geregistreerd lid

Bericht door Margreet » wo 09 mei, 2007 18:03

Achterop VW Kevers zie je nog wel eens een metalen ovalen plaatje met NL erop dat een stukje boven de bumper uitsteekt, vaak staat het bouwjaar van de auto er dan ook op. Of je het op je Saab wilt weet ik niet, maar ik vind het niet heel lelijk bij een chromen bumper, mooier dan een sticker.
Afbeelding

Of het verplicht is? Geen idee... Leg er dan voor de zekerheid eentje in je dashboardkastje, is het in geval van nood zo geplakt.

jelger
Geregistreerd lid

Bericht door jelger » wo 09 mei, 2007 18:36

inderdaad, is een idee.

ik las ergens op het web ook iets van plakken op een magneet"sticker" - zoals garages die groene platen snel plakken.

bedankt voor alle bijdragen tot nu toe.

Gebruikersavatar
MISTY
Geregistreerd lid

Bericht door MISTY » wo 09 mei, 2007 20:39

http://www.vinkkunststoffen.nl/Default.aspx?ID=1907

Magneetfolie is de oplossing!
Wel ff NL op plakken met bv pickup letters.

900 SE C
Geregistreerd lid

Bericht door 900 SE C » wo 09 mei, 2007 21:19

Margreet schreef:Achterop VW Kevers zie je nog wel eens een metalen ovalen plaatje met NL erop dat een stukje boven de bumper uitsteekt, vaak staat het bouwjaar van de auto er dan ook op. Of je het op je Saab wilt weet ik niet, maar ik vind het niet heel lelijk bij een chromen bumper, mooier dan een sticker.
Afbeelding

Of het verplicht is? Geen idee... Leg er dan voor de zekerheid eentje in je dashboardkastje, is het in geval van nood zo geplakt.
Trouwauto?

Gebruikersavatar
Margreet
Geregistreerd lid

Bericht door Margreet » wo 09 mei, 2007 21:32

Haha denk het ja, niet de mijne hoor ;) ook maar een plaatje gegoogled.

Gebruikersavatar
patser
Geregistreerd lid

Bericht door patser » do 10 mei, 2007 12:59

De sticker is nog steeds nodig wanneer de auto blauwe platen heeft.
Mijn neef heeft bij de grens van oostenrijk een bekeuring gekregen omdat er geen sticker op zijn auto zat Ik meen 130 euro. :cry:
Met nieuwe platen is de sticker niet meer nodig, maar moet de "oude" auto naar mijn weten even langs de rdw om dit te laten veranderen.


Jan Hein

Plaats reactie