Rotterdam weert ook vervuilende personenauto

Dit forum is bedoeld voor auto gerelateerde onderwerpen die NIET over Saab gaan.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Steve-O
Donateur (8x)
Donateur (8x)

Re: Rotterdam weert ook vervuilende personenauto

Bericht door Steve-O » wo 27 nov, 2019 2:44

De ELectrische bus waar HTM mee proefrijdt heeft 31 zit/staanplaatsen tegenover 78 in de bussen op Aardgas. De bussen op aardgas werden destijds gekozen boven de dieselbussen van EDV, ondermeer vanwege de mogelijkheid om ze naar Waterstof om te bouwen. Ik kan uit de site van HTM niet opmaken dat er bij de proefbus sprake is van Waterstof, maar je zou zeggen dat zo'n vernieuwend aspect dan wel genoemd zou worden. En het lage aantal zitplaatsen spreekt ook boekdelen.

Ik ben sceptisch over deze ontwikkeling. Goed de aardgasbussen zijn van medio 2009, maar afgeschreven zijn ze nog lang niet. Vervanging door bussen met uitsluitend accu's lijkt mij milieutechnisch en wegdektechnisch geen slimme zet. Een geheel electrisch bus zal enkele tonnen meer wegen. Den Haag zou er beter aan doen om in trolleybussen te investeren. Het bovenleidingnet moet dan weliswaar uitgebreid, maar het is een stuk milieuvriendelijker en geeft minder slijtage van het wegdek.

Men zou natuurlijk ook de aardgasbussen op Biogas kunnen laten rijden. Je zou in grote steden wellicht hiertoe het rioolnetwerk kunnen aansluiten op biogascentrales.

Plaats reactie