Kabelboom verliest blaadjes

1997-2010
Gebruikersavatar
Marius0404
Donateur (7x)
Donateur (7x)

Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Marius0404 » wo 02 apr, 2025 15:11

onder deze titel een nieuw draadje van het pech-topic; viewtopic.php?f=8&t=187939&start=30

er zit ergens een breuk in de kabelboom
het gaat teveel in de papieren lopen om daar nog iets aan te doen
ik rij er gewoon mee door; elke kilometer is winst en ik hoop nog de 5 ton te halen.

zijn er anderen met problemen met de kabelboom?

Gebruikersavatar
werli
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door werli » wo 02 apr, 2025 17:08

heey
een gebruikte kabelboom geen optie ?

mvg werner

Gebruikersavatar
Gele aero
Donateur (8x)
Donateur (8x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Gele aero » wo 02 apr, 2025 19:30

Nieuwe kabelboom voor de motor kost je de kop niet en is op zich een paar uur werken, echt minder werk dan je vooraf denkt.

Gebruikersavatar
reiernumans
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door reiernumans » wo 02 apr, 2025 20:37

2002-2005 is anders dan voor jouw Dame Edna. Volgend mij is voor die oudere een nieuwe boom niet meer leverbaar. Ik zou een kabelboom uit een sloper halen en monteren denk ik.

Gebruikersavatar
Steve-O
Donateur (8x)
Donateur (8x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Steve-O » do 03 apr, 2025 9:16

Ik zie in het topic waaraan je refereert de woorden "waarschijnlijk een kabelbreuk in de draden naar het gasklephuis.".

Dan rijzen bij mij de volgende vragen:

1 - Is er proefgereden met een datalogger/Tech2?

2 - Is het absoluut zeker dat het vervangende gasklephuis de interne bedrading in orde had/heeft? De isolatie van de interne bekabeling staat erom bekend om bij hogere km-standen/ouderdom, door benzinedampen te zijn of worden opgelost. Als de vervanger intern hier niet op is gecontroleerd, kan het oude probleem, door hetzelfde maar minder frequent voorkomend blijven.

3 - Is er een andere reden om aan kabelbreuk van dat bewuste deel van de kabel te denken. Zijn er reparaties uitgevoerd waarbij er aan de kabel getrokken is? Blokwissel, dynamowissel achterlangs omhoog, vervanging inlaatspruitstuk ... Kun je met de Tech2 of ODB2-lezer en morrelen aan de kabel, bij genoemd toerental de foutmelding of gedragingen oproepen?

4 - Kan er ook sprake zijn van contactproblemen op de grote dikke multiconnectoren links voor onderaan bij de A-stijl? Massaverbindingen in de motorruimte allemaal gecheckt?

Ik zou deze zaken zeker willen weten, voordat ik aan de operatie vervangen kabelboom zou beginnen. Het zou jammer zijn als die op een teleurstelling uitloopt. En het zijn relatief eenvoudige dingen om na te lopen als je je hoofd er bij hebt.

Gebruikersavatar
Marius0404
Donateur (7x)
Donateur (7x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Marius0404 » do 03 apr, 2025 20:16

dankjewel Steve e.a.

de garagist die de auto al een paar jaar kent, heeft er een paar lange ritten met de TECH2 mee gereden.

ad 1; dat is wel uitgebreid gedaan
ad 2: daar dacht ik ook nog even aan; hij heeft zowel de oude als de tweedehands schoongemaakt. Ik denk dat dit wel een volgende check kan zijn. Vraagje daarbij is of er iemand nog een testGKH heeft en of je dat makkelijk zelf kunt doen.
ad 3: er is wel een nieuwe dynamo gemonteerd, een tijdje terug. Het is volgens mij een inschatting dat er iets met de kabel is in dit gedeelte.
ad 4: dat weet ik niet; ik ga er van uit dat de vergadering.

ik pruttel er nu even mee door, hoop binnenkort wat tijd te hebben om er iets aan te doen; wellicht dat ik 'm ook even schors.

Gebruikersavatar
Marius0404
Donateur (7x)
Donateur (7x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Marius0404 » do 03 apr, 2025 20:17

trouwens, zo'n nieuwe kabelboom; is dat DIY? Of moet je daar pro voor zijn?

Gebruikersavatar
reiernumans
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door reiernumans » do 03 apr, 2025 20:26

Is redelijk goed te doen, vrijwel alle stekkers passen maar op een plek, en het valt allemaal best goed op z’n plek. Alleen de paar draden onder het inlaatspruitstuk zijn slecht bereikbaar van bovenaf, maar met wat yoga-sleutelwerk kan het wel (of die doe je vanaf de onderkant).

Gebruikersavatar
Marius0404
Donateur (7x)
Donateur (7x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Marius0404 » wo 11 jun, 2025 23:15

Inmiddels bij Dion langs geweest; fabrieksinstellingen teruggezet. Stotteren niet weg, wel anders en minder irritant.
Vandaag verse APK; het komend jaar eerst het half miljoen vol rijden en dan maar eens afscheid nemen.
Er zit ook het nodige laswerk aan te komen bij de achteras.

Gebruikersavatar
ReinO
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door ReinO » do 12 jun, 2025 7:57

GKH: schoon gemaakt? Dat is niet de manier om de bekabeling te checken. Kapje er af en
ff aan de draden rammelen (de mantels vallen er spontaan af en stikt van de haarscheuren), foto tje nemen is de manier.

Gebruikersavatar
Marius0404
Donateur (7x)
Donateur (7x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Marius0404 » do 26 jun, 2025 13:17

]Afbeelding

daar zijn we dan...
we rijden nog even door... met af en toe een beetje gestotter
na 15 jaar en 280000 km hebben we de meeste meters er wel op zitten

Gebruikersavatar
Tubbe
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Tubbe » za 19 jul, 2025 11:55

Mooi hoor! Hoop het (met weinig trammelant) ook nog eens te aanschouwen.

Gebruikersavatar
Luthart
Geregistreerd lid

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Luthart » za 19 jul, 2025 12:11

Je kunt de kabelboom uitbouwen en al het tape eraf halen. Dan kun je optisch zien waar probleemstukken zitten. En dan gewoon die draden vervangen. Je moet alleen een crimp tang hebben en de connector extractor. Dan kom je al een heel eind. Want heus niet alle draden zijn slecht. Het is wel ff een klusje maar dan heb je wel eer van je werk. Multimeter erbij om de draden te checken. Daarna alles weer netje omtapen met linnen tape en het lijkt gewoon weer origineel!

Gebruikersavatar
Sa93Ve
Geregistreerd lid

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Sa93Ve » za 19 jul, 2025 21:50

Om je een beetje een hart onder de riem te steken, mijn kabelboom is ook niet zuiver aldus de ANWB en twee diesel specialisten. Onafhankelijk van elkaar geven ze aan de kabelboom of door te meten of te vervangen. Is een klusje, maar is wel te doen bij mijn motor.

Voor jou motor kan je ook even in WIS Online kijken hoeveel werk het is. Daar staat stap voor stap beschreven wat je moet doen. Lijkt veel maar het merendeel is het losmaken van stekkers en tiewraps.

WIS:

https://saabwisonline.com/

Gebruikersavatar
Marius0404
Donateur (7x)
Donateur (7x)

Re: Kabelboom verliest blaadjes

Bericht door Marius0404 » za 19 jul, 2025 22:41

dankjewel, 'gedeelde kabel, halve kabel' om een alternatief spreekwoord te bezigen.
Intussen 2500 km verder zonder verdere problemen; af en toe houdt ie even in (reden om eventjes het gas in te trappen :O:)

Ik ga er in het najaar (eerst nog verhuizen) naar kijken.

Plaats reactie