Pagina 1 van 1
Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: do 23 jun, 2022 12:11
door KoninK
Goedemiddag 9-5-ers,
Ik heb gisteren voor de tweede maal in het jaar dat we onze 9-5 hebben de batterij van de sleutel kunnen vervangen omdat de auto aangaf dat deze bijna leeg is.
Ik vindt dat best rap, hiervoor reed ik een Vage touran waarbij ik in de 5jaar dat we die hadden de sleutelbatterij nog nooit heb vervangen.
Is dit normaal? er zit ook wel een raar klein formaat knoopcel in die ik dus maar op vooraad bestel, want niet standaard bij het rekje van de willekeurige supermarkt te vinden.
Ook valt me op dat je best dicht bij de auto moet zijn wil de ab het uberhaupt doen, op meer dan 10meter afstand gebeurd er Helemalniks.
vooralsnog gooi ik het op de quirks die die horen bij het leven met een Saab.
Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: do 23 jun, 2022 12:49
door Orphy
Mijn ervaring is dat er behoorlijk veel verschil zit in de kwaliteit (en daarmee de levensduur) van batterijen.
Ik heb wel eens zo’n strip vol bij de Action herhaald maar dat was echt drama.
Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: do 23 jun, 2022 12:53
door werli
heey
er is een konijn dat 2 x zo ver loopt op een batterij
misschien dat merk eens proberen
mvg werner
Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: do 23 jun, 2022 12:54
door daniel 9-3
Afstand is idd hier hetzelfde. Denk de techniek op dit vlak nog niet zo top was als nu. De Saabjes zijn inmiddels al bijna 20 of ouder.
Batterijtjes leeg herken ik niet, wel dat ie soms de melding geeft 1 of 2 keer. En vervolgens een paar maand of langer niets meer. Ik heb denk ik de afgelopen 4 jaar 3 batterijen vervangen met 4 sleutels die intensief worden gebruikt. Iets met veel kleine ritjes en kinderen die dol zijn op knopjes.
Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: do 23 jun, 2022 13:29
door Gele aero
Idd; enorm verschil in kwaliteit batterijen. Varta en Duracell werken bij mij het best. Vervangen doe ik preventief ongeveer 1x per jaar (soms net iets langer).
Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: do 23 jun, 2022 18:38
door KoninK
Kijk, ik ben niet gek.
Meteen maar een paar konijnenbatterijen bestellen voor de volgende wissel dus.
Onze nepcaddy was qua bouwjaar ouder, maar qua transponder techniek dus waarschijnlijk nieuwer, kan me niet voorstellen dat saab bij elke facelift die werking ging verbeteren.
Het geeft je ook wat meer tijd om je auto van dichtbij te bekijken.
Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: do 23 jun, 2022 19:45
door evo
Onder welke hoek je tov je auto de ab bedient maakt ook altijd wat uit. Althans dat idee heb ik.
10 m haal ik echter altijd wel. En bij ons gaan ze ook altijd langer dan 1 jaar, misschien wel 2 of langer mee... we hebben voor de SAABs 1 paar sleutels per SAAB, waarbij we ze beide zo'n beetje even vaak, om de beurt, gebruiken.
Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: vr 24 jun, 2022 10:13
door rutgerreinier
[]
Je kan de ab tegen je hoofd aanhouden en dan kan je van nog verder de boel ontgrendelen/vergrendelen. Echt!
Ik heb het geprobeerd met de sleutel van mijn Mercedes en het signaal is zo een stuk sterker.
Niet te vaak doen, want het ziet er niet uit haha
Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: vr 24 jun, 2022 10:21
door Orphy
Klinkt gezond , je hersenen gebruiken om een signaal te versterken

Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: vr 24 jun, 2022 10:27
door KoninK
Die truuk kende ik ook, iets met dat je hoofd veel water bevat wat de electromagnetische golven versterkt.
Als ik bij mijn ouders ben kan ik dan net vanuit huis de Saab op de oprit bereiken, scheelt weer een keer heen en weer lopen...
Re: Batterij Sleutels snel leeg
Geplaatst: vr 24 jun, 2022 14:32
door pimpanpet
Signalen versterken zonder toevoeging van energie lijkt me een mooie uitvinding. Puntbronnen die signalen uitzenden kun je wel richten met directoren. Dat maakt je hoofd tot een directeur. En dat was het al
