Pagina 1 van 1

Mijn Saab heeft de hik

Geplaatst: vr 12 jun, 2026 15:10
door Oosthoek
Graag spreek ik de online Saab-mind aan voor het volgende:

Vorige week heb ik mijn 900 ietwat meer leeg gereden dan gebruikelijk. Terwijl het reserve lampje al een km of 20 brandde zette ik hem stil op het werk. Na werktijd reed ik weg, een hellinkje op en hij begon behoorlijk hard te hikken, schokken, stotteren, geef het een naam; iets dat hij nog nooit eerder heeft gedaan. Later op de snelweg weer een schok en eenmaal bij de pomp viel hij direct stil 🙃. 55 liter euro 98 verder sloeg hij direct aan en reed ik zonder problemen naar huis. Eind goed al goed...?

Deze week weer naar werk en tot mijn verbazing kwam het gehik nogmaals voor. Gewoon terwijl ik constant 80 rijd gaat er plots een schok door de auto en lijkt het helemaal mis te gaan, maar vervolgens rijdt hij verder alsof er niets gebeurd is.

Mijn eerste gedachte gaat uiteraard uit naar het brandstofsysteem. Maarrr tijdens het hikken valt de toerenteller naar beneden. Mede hierdoor heb ik het idee dat het misschien toch meer een ontstekings ding is dan een brandstof ding. Volgas rijden gaat ook zonder enig probleem. Het zoú natuurlijk toeval kunnen zijn dat dit voor het eerst voorkwam terwijl de tank wat leeg was, maarja wie zal het zeggen...?

Het betreft een 900i kjet met electronische hall sensor ontsteking. Geen bdp, electronisch gasklephuis of andere moderne fratsen.

Kjet rijdt normaal zonder veel problemen, wat te laag stationair bij half warm en soms moeilijk starten bij half warm. Verder koud en warm als een speer.

Bobine is niet zo oud, wel aftermarket. Bougies, kabels, rotor en verdelerkap origineel en fris. Verdeler zelf lekt helaas wat olie zoals vaker bij deze ontstekingen.

Wie een idee heeft mag het kwijt, graag zelfs 😎

Re: Mijn Saab heeft de hik

Geplaatst: vr 12 jun, 2026 17:22
door Guido900T
Zit lucht in?

Re: Mijn Saab heeft de hik

Geplaatst: vr 12 jun, 2026 19:18
door LarsJanse
Doorrijden tót het lampje van de reservetank is al niet heel verstandig… maar om dan als hij brandt nog door te rijden totdat hij uitvalt en je 55 liter kunt tanken… EDIT: bij 55 liter heb je nog meer in de tank zitten dan wat ik ingeschat had… ik ging iets teveel uit van mijn eigen tank, die is maar 58liter.
Lucht in je brandstofsysteem kan, maar dan zou je het eruit moeten rijden. De brandstof opvoerpomp in je tank vind het ook niet bepaald leuk als hij droog draait.

Bedoel je met dat de toerenteller zakt dat de motortoeren afnemen, of valt de wijzer meer naar beneden dan dat de motor afneemt in toeren?

Re: Mijn Saab heeft de hik

Geplaatst: vr 12 jun, 2026 19:22
door Saapie
Contactblokje gecontroleerd?

Re: Mijn Saab heeft de hik

Geplaatst: za 13 jun, 2026 9:50
door Krizzie
55L is niet heel schokkend voor een 900 om te tanken.. Tank is 62L of 68L.

Het lampje zou pas permanent aan moeten zijn bij 7L resterend in de tank.

KJET is prachtig als het vlekkeloos werkt, maar kan best een gedoe zijn om goed werkend te krijgen..

Re: Mijn Saab heeft de hik

Geplaatst: zo 14 jun, 2026 11:33
door gertram
Het lijken mij twee problemen. De val van de toerenteller geeft inderdaad een ontsteking probleem aan. Contactblokje zou kunnen. Ik zou de massaverbindingen eens goed nalopen, schoonmaken en met wat zuurvrije vaseline weer vastzetten. Eerste verdachte is het grote verzamelpunt tussen de accu en de radiateur. Interne lekkage van de verdeler kan de contacten van verdeelkap en rotor vervuilen.
De B201i en de vroege B202 modellen hebben een rubberen balg aan de onderkant van de benzinepomp die wel eens wil vergaan. Als dat gebeurt worden de laatste liters benzine niet meer gebruikt omdat de pomp lucht aanzuigt.
Afbeelding