Pagina 1 van 1

Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: vr 02 jul, 2010 21:09
door mriessen
Hallo,

Ik kan een Saab VIGGEN particulier kopen en aangezien ik hier geen ervaring mee heb omdat ik altijd via dealers
heb gekocht is mijn vraag aan jullie kenners:

Wat mag een Saab 93 Viggen Cabriolet uit 1999 met een nieuwe motor en turbo (225 PK) die 39.000 km op
de teller heeft kosten?
En waar moet ik op letten?
Alvast bedankt!

Groet,

Markus

Hier de specificaties:
zwart electrisch/hydraulisch 4 seizoenen cabriodak
climate control (automatische airco)
saab sound systeem (radio/cd speler) met stuurbediening Cruise control
boardcomputer
stoelverwarming
airbags
lederen Viggen interieur two tone zwart/wit
elektrisch bedienbare bestuurderstoel
elek.ramen voor en achter
electrisch bedienbare spiegels
stuurbekrachtiging
lederen in diepte verstelbaar stuurwiel
Carbon inleg
getint glas
centrale vergrendeling met afstandbediening
mistlampen
neerklapare achterbank
achterspoiler
koplampwissers
bumpers en spiegels in carrosserie kleur
Park distance control
lichtmetalen 17 inch saab VIGGEN velgen i.z.g.s

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: vr 02 jul, 2010 22:33
door inactief
12 tot 15?

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: vr 02 jul, 2010 23:26
door Mikey
Reken maar boven de 20 mille met die km-stand

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: vr 02 jul, 2010 23:38
door dirk7942
Heeft de nieuwe motor slechts 39.000 km gereden of de hele auto waarvan de nieuwe motor bijvoorbeeld 20.000 km.
Heeft de motor alle updates gehad (mod 6 inclusief). Volgens mij zijn alle opties standaard die je noemt voor een Viggen alleen de park distance zeker niet.

Mocht je een Viggen Caab willen vergelijken ik weet er ook nog 1 te koop. :wink: Een zwarte uit december 1999. Ook nieuwe motor maar deze heeft 50.000 km gelopen (motor), de auto an sich 144.000 km.

Succes!

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: za 03 jul, 2010 0:12
door carlsson
Vrijwel elke Viggen motor heeft al eens het loodje gelegd, dus een exemplaar met een verse motor is geen zeldzaamheid. Typisch black-sludge slachtoffer omdat hij nog meer wordt afgetrapt en misbruikt. Daarnaast heeft hij een veel te klein carter voor zo'n krachtige motor. Daar had gewoon direct een dry-sump in geplaatst moeten worden, ben je gelijk van alle ellende af. Daarnaast wordt er bij hoge G krachten toch steeds olie aangezogen want zo'n Saab carter heeft waarschijnlijk ook geen beschotting om de olie wat op zijn plaats te houden, die vliegt dus de hele tijd wat op en neer.

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: za 03 jul, 2010 12:05
door mriessen
dirk7942 schreef:Heeft de nieuwe motor slechts 39.000 km gereden of de hele auto waarvan de nieuwe motor bijvoorbeeld 20.000 km.
Heeft de motor alle updates gehad (mod 6 inclusief). Volgens mij zijn alle opties standaard die je noemt voor een Viggen alleen de park distance zeker niet.

Mocht je een Viggen Caab willen vergelijken ik weet er ook nog 1 te koop. :wink: Een zwarte uit december 1999. Ook nieuwe motor maar deze heeft 50.000 km gelopen (motor), de auto an sich 144.000 km.

Succes!
De motor heeft alle updates gehad (mod 6 inclusief). Bij een stand van kilometerstand 124208 km is de motor in 2007 vervangen en heeft de auto nu 163300 kilometer gelopen,
en de motor zelf maar 39.000 KM.

Waar kan ik die Viggen vinden die jij te koop weet en wat is de prijs? :D

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: za 03 jul, 2010 18:44
door 5731
Mijn viggen cabrio is ook te koop en staat in consignatie bij autobedrijf van Dijk in Mierlo en is te bewonderen op www vandijkautobedrijf .nl

M vr gr
William

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: za 03 jul, 2010 19:53
door carlsson
Deze dus:
http://www.autotrack.nl/owa_dima/owa/at ... ndaard.css" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: za 03 jul, 2010 20:35
door Caspar
forummere viggen2000 heeft destijds de zwarte viggen met neiuwe motor bekeken. wellicht dat hij je meer info kan geven.

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: za 03 jul, 2010 22:07
door Mikey
de door dirk bovengenoemde zwarte bekeken?
of een andere?

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: za 03 jul, 2010 23:25
door Melle
Caspar schreef:forummere viggen2000 heeft destijds de zwarte viggen met neiuwe motor bekeken. wellicht dat hij je meer info kan geven.
Als het de auto uit Oranjewoud is, hebben Viggen2000 en ik de auto samen bekeken.
Voordat Viggen2000 ter plekke was heb ik nog een proefrit in de auto gemaakt.

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: zo 04 jul, 2010 10:43
door Caspar
ik bedoelde de zwarte viggen met zwart-witte bekleding en donkere velgen

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: zo 04 jul, 2010 11:08
door Viggen2000
Ik heb deze auto inderdaad met Melle bekeken. Een Viggen cabrio is in mijn ogen altijd een fraaie verschijning, zo ook deze.
De auto heeft in het interieur meer gebruikssporen dan mij lief is (ik ben erg kritisch op dat punt). Ook vond ik plaatwerk niet mooi aansluiten voor, zaten de deuren helemaal scheef en waren er wat kleine restyle deukjes. Sporen van spuitwerk. Bevestigingen voorbumper in de wielkuip waren afgescheurd meen ik me herinneren. Scheurtje in de achterbumper (grijze rand bovenop), hier en daar krasjes. De donkere velgen zijn wel fraai, maar ik hou liever van lichte velgen, zeker op een donkere auto. Het two-tone interieur sprak me ook niet zo aan, zou origineel zijn volgens de oorsponkelijke eigenaar maar volgens een kenner niet. Ik had al eens een zwarte gehad en deze was een stuk minder. Uiteindelijk deed de auto mij te weinig. De auto maakte me gewoon niet "hebberig". Ik ben toen verder op zoek gegaan naar een Viggen in lightning blue, wat ik persoonlijk het mooiste vind op een Viggen.
Prijs van rond de 11,5k lijkt me redelijk voor zo'n auto van een particulier (zonder garantie). Maar goed, de Viggen is een liefhebbers auto. Die kan lang te koop blijven of als het het juiste exemplaar is zo weg zijn. Technische keuring door een specialist lijkt me zeer aan te bevelen. Ik heb de mijne eerst helemaal door Peter Haaima laten keuren.
Doe de symphatieke eigenaar een passend bod en van mij de hartelijke groeten.

Re: Saab VIGGEN cabrio vraag (prijs)?

Geplaatst: zo 04 jul, 2010 20:16
door mriessen
Bedankt voor jullie reacties en advies :D , ik neem nu een stuk meer bagage
mee als ik morgen avond naar de auto ga kijken.
Ik laat weten hoe het afgelopen is!

Gr,
Markus