Pagina 1 van 1
turbodruk blijft soms in het geel
Geplaatst: di 12 jul, 2005 10:04
door djkriz
Ik heb een 9-3 aero uit 2000, en nu blijft soms het turbodrukmetertje ongeveer 2/3 in het geel hangen bij vol gas, terwijl die normaalgesproken altijd tegen het rood aan ging.
Dit is echter niet de hele tijd zo, na een paar km doet hij het ineens weer goed, en voel je ook dat er veel meer vermogen is.
Andere keren doet hij het vanaf het begin steeds goed???
Ik heb bij de saab garage de storingscodes laten uitlezen, maar die waren er niet. Ze hebben een proefrit gemaakt en toen deed hij het (natuurlijk) gewoon goed.
Probleem blijft echter bestaan....
Ik heb iets gelezen over een defecte driewegklep, kan dit het probleem zijn?
alvast bedankt voor de suggesties.........
Geplaatst: di 12 jul, 2005 11:34
door Hanm
Ik zou gokken op ofwel een defecte DI cassette of een defecte terugslagklep in de carterventilatie.
Geplaatst: di 12 jul, 2005 18:52
door MISTY
Als het om minimale verschillen gaat kan het natuurlijk veroorzaakt worden door temperatuursverschillen.(vulling)
Als ik een minuut voor het stoplicht sta is er ook minder vermogen door opwarming lucht.(voelbaar)
groet....
Geplaatst: di 12 jul, 2005 22:18
door marq101
Volgens mij inderdaad gewoon luchtdruk/temperatuurverschillen.
Ga op een mooie zomeravond als het een beetje mistig is maar eens rijden.
Die van mij kapt dan acuut de benzine toevoer omdat ie te ver het rood in gaat. Is natuurlijk ook een kwestie van afstellen maar er zit behoorlijke variatie in. Slechte benzine kan ook een oorzaak zijn
Geplaatst: wo 13 jul, 2005 4:52
door Marc
heat soak, hebben mijn 2 beestjes ook last van
Komt bij mij vooral voor in tweede, volgas en toch slechts basisdruk, vanaf 4500rpm schiet ie dan weer over 1 bar.
Beetje vreemd, maar ik ken nog verschillende anderen die net hetzelfde doen, zal wel een T5 eigenschap zijn.
Geplaatst: wo 13 jul, 2005 8:15
door SpeekTuning
marky schreef:heat soak, hebben mijn 2 beestjes ook last van
Komt bij mij vooral voor in tweede, volgas en toch slechts basisdruk, vanaf 4500rpm schiet ie dan weer over 1 bar.
Beetje vreemd, maar ik ken nog verschillende anderen die net hetzelfde doen, zal wel een T5 eigenschap zijn.
yep......kan ik beamen......
Geplaatst: do 14 jul, 2005 11:22
door Erik
zal wel een T5 eigenschap zijn
Is een aero uit 2000 geen T7.
Heb zelf ook merkbaar minder vermogen op warme dagen, zeker na een tijd stilstaan met draaiende motor.
Geplaatst: do 14 jul, 2005 20:24
door MISTY
warme lucht=minder vulling

Geplaatst: do 14 jul, 2005 20:31
door tgremlin
MISTY schreef:warme lucht=minder vulling

Ergo: koude lucht = meer vulling = Intercooler

Geplaatst: do 14 jul, 2005 21:25
door MISTY