hoeveel Nm kan een 2.0 lpt koppeling aan

voor de liefhebbers van het tunen van hun Saab.
Gebruikersavatar
krikkie
Geregistreerd lid

hoeveel Nm kan een 2.0 lpt koppeling aan

Bericht door krikkie » za 11 jul, 2009 23:50

hoeveel Nm kan een 2.0 lpt saab 9000 koppeling aan, zonder te gaan slippen?

Gebruikersavatar
trollspeed
Geregistreerd lid

Bericht door trollspeed » zo 12 jul, 2009 0:30

meer dan 185pk :wink:
Ligt aan hoe de staat van de koppelingsplaat is de drukgroep en hoe je ermee om gaat, geen slippende koppeling met wegrijden, netjes schakelen en geleidelijk het gas (koppel) erop dan kan die veel hebben.
Wat was je van plan?

Gr EJ

Gebruikersavatar
Maarten
Lid van verdienste

Bericht door Maarten » zo 12 jul, 2009 10:08

Plusminus 380Nm.

Gebruikersavatar
joachiem
Geregistreerd lid

Bericht door joachiem » zo 12 jul, 2009 11:49

Hangt een beetje samen met de staat van de drukgroep en plaat lijkt mij.
Een nieuwe kan zat aan maar eentje die 2 ton op de kop heeft zal wel eens kunnen gaan slipen bij een berg koppel.

Gebruikersavatar
Robbert
Donateur (6x)
Donateur (6x)

Bericht door Robbert » zo 12 jul, 2009 12:18

Marten? Hoe kom jij tot 380Nm?

Gebruikersavatar
DaanS
Geregistreerd lid

Bericht door DaanS » zo 12 jul, 2009 13:07

Mijn auto draait rond de 400 Nm sinds 1.5 jaar of iets dergelijks. Heb geen enkel probleem met de koppeling. Denk dat veel afhangt van hoe de power 'erin komt' (m.a.w. hoe de software is geprogrammeerd) en hoe er met de koppeling wordt omgesprongen. Continu stoplicht sprintjes en/of een flinke dot gas tijdens aangrijpen zal de levensduur niet bevorderen.

inactief
Geregistreerd lid

Bericht door inactief » zo 12 jul, 2009 13:40

en bij mij ging de koppeling bij 350 NM eraan.

Gebruikersavatar
Robbert
Donateur (6x)
Donateur (6x)

Bericht door Robbert » zo 12 jul, 2009 13:42

Op mijn 900 classic heb ik 325 Nm. Dat is dus nog aan de veilige kant.

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » zo 12 jul, 2009 14:20

Als die motor 185 pk heeft, dat is dan meestal een stage 1, koppel rond de 300-310 Nm. Hangt idd wat van de ouderdom van de koppelingsplaat af met name de drukveren en het frictiemateriaal.
Een 9000 2.3T Aero heeft standaard al een koppel van 342 Nm vanaf 1800 t/m die heeft imho ook een sterkere aanpepaste koppelingsplaat.
Dus er moet wel wat met beleid worden "gekoppeld" om de zaak heel te houden en je moet idd over stappen op wat zwaardere platen als je steeds als eerste weg wilt zijn bij het stoplicht 8).
Voor normaal gebruik liggen de grenzen hoger.

Gebruikersavatar
krikkie
Geregistreerd lid

Bericht door krikkie » zo 12 jul, 2009 23:15

ben nl van plan richting de 225 pk en 350 Nm te gaan, mss best dat ze het koppel wat lager houden 330 Nm ofzo en natuurlijk koppeling sparen tijdens het rijden.
thx

Gebruikersavatar
Robbert
Donateur (6x)
Donateur (6x)

Bericht door Robbert » zo 12 jul, 2009 23:34

En niet alleen de koppeling maar ook de V bak lijkt mij.

Gebruikersavatar
krikkie
Geregistreerd lid

Bericht door krikkie » zo 12 jul, 2009 23:34

de auto heeft 120.000km en de koppeling is door de vorige eigenaar vervangen 50.000km geleden dacht ik, ivm versnellingsbak problemen.
normaal is hij nog redelijk

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » zo 12 jul, 2009 23:57

Dan zit je dus op het vermogen van de standaard 9000 2.3T Aero, kenmerk die motor met 90 mm slag en boring van zowel de 2.3T als de 2.3 LPT is dat ze al bij 1800 t/m hun maximale koppel afgeven, dat komt er dus veel vroeger in, dan bij 2500 t/m bij de 2.0.
Dat maakt dat het echt een beul wordt, dus ik zo het maar eens proberen.
Soms wordt het koppel nog iets getemperd als je in de eerste of tweede versnelling zit, alleen weet ik niet of dat ook bij een Trionic 5 kan.
Daarnaast heb je ook nog zo'n TCS systeem, dat was een optie op bepaalde types. Dat was een extra gasklepje in de inlaat die bij doordraaiende wielen een signaal kreeg van het ABS systeem, dan werd er wat gas teruggenomen tot er weer tractie was.

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » ma 13 jul, 2009 0:08

Tja, die V-bak en de aandrijfassen moet je uiteraard in de gaten houden.
Het beste is pas vol gas te geven als je als wat snelheid hebt, stoplichtssprint is altijd een kwestie van afbeulen en is eigenlijk zonde van de Saab. Bij het volgende stoplicht staan ze toch weer zo naast je.
Kost ook nog een hoop profiel :lol:
Nog een vrij frisse kilometerstand trouwens, daar kun je nog veel plezier van hebben als je met beleid rijdt :wink:
Ik laat ze altijd fijn weg sprinten, wat als de baan vrij is heb ik ze toch meestal zo te pakken, gewoon even wat geduld hebben.

Gebruikersavatar
NK900se
Geregistreerd lid

Bericht door NK900se » do 16 jul, 2009 1:02

Ik rijd een Saab 900NG Turbo met 227 pk en 346 Nm koppel. De koppeling is voor het eerst vervangen bij 210.000. Dus het kan allemaal best wat hebben :D mits je er normaal mee omgaat natuurlijk.

Plaats reactie