Oldtimer(s) rijden wordt steeds meer een hobby, een nieuwe?

Dit forum is bedoeld voor auto gerelateerde onderwerpen die NIET over Saab gaan.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
GHIA
Geregistreerd lid

Oldtimer(s) rijden wordt steeds meer een hobby, een nieuwe?

Bericht door GHIA » vr 06 mar, 2009 11:28

Hallo,

Al bijna twee decennia lang rijd ik oude auto's, oldtimers.

Dat deed ik hoofdzakelijk omdat het goedkoper was en omdat ík vond dat oude auto's beter waren.
Waarom, de slechten van die 'lichting' lagen dan al lang op de sloop. Dus je had de beste gebouwde auto's ... :wink:

Onderdelen hoefde je niet bij een dealer te halen, maar die lagen voor een prikkie op de sloop of nam je mee na een gezellig dagje meetingen.

Maar nu, tijden veranderen ....

Na veel zoeken had ik de perfecte auto voor de familie gevonden, helaas wordt deze niet meer belastingvrij.

Oude auto's worden nu steeds duurder, maar de auto's die op stapel staan steeds goedkoper ...
Mijn Saab 99 is dan wel belasting vrij en loopt op LPG, maar in vergelijking met nieuwe auto's wordt dat gat steeds kleiner.

Iets wat ik nooit verwacht had, ik merk dat ikzelf toch op zoek ga naar een (bijna) nieuwe auto voor dagelijks vervoer.

Wat vind ik nu dan belangrijk in mijn aanstaande dagelijkse wielen... :

- Serie hybride (hoofdaandrijving elektrisch met benzine hulpmotor)
- Veiligheid
- Verbruik
- Degelijkheid
- Wegligging
- Interieur
- Niet lelijk uiterlijk
- Prijs


Uiterlijk en merk zijn nu van een stuk minder belang geworden.

Ben benieuwd wat er over 5 jaar voor de deur staat ... :idea: :?: :roll:

aatje turbo
Geregistreerd lid

Bericht door aatje turbo » vr 06 mar, 2009 13:16

Moet toch even reageren op die electrische auto's hysterie, het lijkt allemaal heel goed voor het milieu en heel groen, maar je wordt genept waar je bij staat. Omdat de heren accu bouwers de meest milieu onvriendelijke vierkante dingen in die electrische auto's hangen. Een fabriek in Canada waar die accu's worden gemaakt zorgt voor zo'n giftige uitstoot dat het gebied eromheen door NASA wordt gebruikt om en te oefenen als maanlandschap!! Daarbij gaan de accu's uit die auto's niet een autoleven lang mee en zullen vervangen moeten worden, wat gebeurd er met die giftige dingen, tja die zullen weer ergens opgeslagen moeten worden, want ze kunnen niet helemaal hergebruikt worden.

Ik ben het verder volledig met iedereen eens dat de fossiele brandstoffen opraken en dat we daar met z'n allen mee naar een oplossing moeten zoeken, maar het ene probleem oplossen met een nog veel groter probleem vind ik hypocriet. Dit is geen aanval op jou Ghia, maar meer op de auto-industrie en de Nederlandse regering die die electro-auto's met de goedkope bijtelling veel te aantrekkelijk maken. En LPG weer bijna beboeten??

groeten adriaan

Gebruikersavatar
AlvarJens
Geregistreerd lid

Bericht door AlvarJens » vr 06 mar, 2009 15:00

Hoe komt het toch dat een autoliefhebber (dat concludeer ik uit het feit dat je een SAAB hebt, en dan ook nog een 99) zijn merken- danwel autoemotie opzij kan zetten voor een 100-in-een-dozijn-auto als een nieuwe Prius ( :( ), Honda IMA ( :? ), Chevrolet Volt ( :shock: ), Tata Nano Hybride ( :lol: ), enzovoort? En dat voor een auto die geen rij-gevoel tentoon brengt. Iedereen voor zich hoor en ik respecteer je mening, maar ik kan nu al zeggen: al is het bezitten en rijden van zo'n Hybride-apparaat nog de helft zo duur als het bezitten en rijden van een (klassieke) SAAB, zou ik nog altijd passen. Tenzij je uiteraard door je baas niet de keuze wordt gegeven en je een nieuwe Hybride moet rijden omdat je hem door de strot gedouwd krijgt natuurlijk :D.

Maar dat ben ik. :wink:

Gebruikersavatar
GHIA
Geregistreerd lid

Bericht door GHIA » vr 06 mar, 2009 18:51

Hallo,


Oude auto's blijven voor mij het plezier van het rijden, maar het moet ook betaalbaar blijven.

Dus mijn gedachten gingen deze zijde op:

Dagelijks rij ik korte stukje (kinderen ophalen/wegbrengen, werk) met mijn Saab 99, prima voor die boemel stukjes in en rondom onze dorpjes.

Voor de lange stukken neem ik het liefst mijn Volvo 760 V6 uit 1988, maar dat kost dan ook weer wat extra.

Ik denk dat met de kleine stukjes, de meeste winst behaalt kan worden met een Electro auto.
Mensen die vele km maken op een dag, zullen voorlopig nog weinig baad hebben bij een Electro auto.

Persoonlijk denk ik ook dat in de productie een Electro auto echt niet schoner is.
Maar me korte stukjes scheelt het natuurlijk wel ivm het opwarm proces van de zuigermotor, ook het vele afremmen geeft weer een hoger rendement.

Daarom zullen elektromotoren in het C en D segment nog wel even op zich moeten laten wachten om echt zinvol te zijn (daarvoor zijn nog veel betere accu's nodig).

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » vr 06 mar, 2009 22:48

Koop eens een klassiekergids, zoals de onschatbare klassieker 19-2009.
Wat opvalt dat kleine klassieke doorsnee auto's, ondanks dat er niet veel overlevende zijn, verrassend goedkoop zijn omdat wegens de wegenbelastingvrijstelling iedereen een groot bakbeest koopt liefst met een dieselmotor of er anders een gastank in legt.
Als je een Saab 92 nog te groot vindt, dan is een FIAT 500 of 600 een leuke optie voor stadsritjes.
Die milieu onzin daar moet je niet teveel van geloven, kijk maar eens op www.degroenerekenkamer.nl en het leuke artikel van Bavo Galama in de Auto Review van maart 2009. Kost maar € 1,= deze maand.
Nieuwe auto's dat geeft alleen maar een mega afschrijving, mooi voorbeeld, één jaar oude Saab 9.3 SC 2.8T Aero, nieuw ruim € 72500 nu met minder dan 10.000 km, slechts € 56.000.
Maar ook die hybride auto's zullen door de snelle ontwikkeling net als een computer noch heftig procentueel gaan afschrijven. Een goed onderhouden doorsnee klassieker heeft daar geen last van.

Gebruikersavatar
GHIA
Geregistreerd lid

Bericht door GHIA » za 07 mar, 2009 0:16

Klopt...

Maar dat is zolang je veiligheid niet meetelt, je wilt tegenwoordig niet meer in een Fiat 500 (oud model) met 4 personen familie zitten.

De Saab 99 vind ik een zeer goed compromis, maar een leuk exemplaar op LPG met alle beurtjes komt al snel op 3000+, iets erbij leggen en je koopt daar straks ook een leuke Dacia voor of (nog ietsjes meer) een fiat 500 (nieuw model) ...

Het blijft dan de afweging, hogere aanschaf, tegen lager onderhoud en verbruik.

Kijk vroeger reed ik een Ford Capri GT4 van 20 jaar oud, wat kon ik daar tegen over zetten..

- Ford Sierra
- Ford escort
- Opel Astra
- Citroën BX
- Alfaatje
- BMWtje

Oke, een oudere Saab 900 was leuk geweest ... :wink:

Kleinere auto's kon je vergeten, die worden pas na 2000 volwassen.
Persoonlijk denk ik, omdat het kleinere segment zo luxe en betaalbaar geworden is, mij het toch aan het denken heeft gezet.

Maargoed, ik heb nog een Volvo 740 staan op LPG, bj 1985 ... :wink:
Daar even een half jaartje in rijden en dan ga ik eens wat moderne auto's proberen.

Top of Flop .... :roll:

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » ma 09 mar, 2009 23:51

Dan maar een nieuw kleintje, wel met een voordelig wegenbelasting tarief en een A-label. Je moet die kosten over een wat langere termijn uitsmeren, als je zo'n dreumes gewoon minstens 5 jaar of langer houdt valt het reuze mee. Per 1 april 2009, geen grapje schijnt weer e.e.a. m.b.t. de wegenbelasting te veranderen voor milieuvriendelijke auto's.
Als je een zaak hebt mag je zo'n type auto ook in twee jaar afschrijven.

Gebruikersavatar
windekind
Donateur
Donateur

Bericht door windekind » di 10 mar, 2009 10:54

Mijn overweging om een klassieker te rijden als dagelijkse auto is puur liefhebberij.
De 99 vind ik nog steeds een auto met een heel aparte uitstraling en een heel aparte constructie. Echt een auto die zich onderscheidt van de massa. Wat ik ook graag doe is mijn auto naar mijn smaak aanpassen en met een schuin oog op de verkrijgbaarheid van onderdelen.
Vandaar dat ik een B202 blok gemonteerd heb en het onderstel ga aanpassen met de remmerij van een 900 uit '91. De betere remmen zijn gewenst omdat in het huidige verkeer in de randstad je steeds moeilijker kan anticiperen op optrekken en afremmen vanwege de drukte en het zicht wat bemoeilijkt wordt door het busjes-volk.
Financiële overwegingen om te kiezen tussen een moderne of klassieker laat ik bewust achter mij. Mijn hele loopbaan heb ik in alle mogelijke leasebakken doorgebracht en ik wil me niet meer laten voorschrijven door een boekhouder waaruit ik kan kiezen.
Dus...een 99. :D Brandstofverbruik kan me gestolen worden. Rijplezier!, daar gaat het mij om. En niet te vergeten de lol van het zelf sleutelen en niet teveel electronica.
Bovendien, zo'n icoon als de 99 laat je toch niet vergaan?

S@@B
Geregistreerd lid

Bericht door S@@B » di 10 mar, 2009 11:26

SAAB Vrienden:

Ik hoorde vanmorgen op de radio (BNR) dat iemand een lobby is gestart tegen de fiscale bijtelling voor youngtimers (de bekende discussie over werkelijke waarde vs catalogus waarde).

Diegene die hun youngtimer (auto's tussen 15 jaar en 25 jaar) nu zakelijk rijden worden voor de IB straks bijgeteld over de catalogus waarde (voor mijn classic cabrio T16S is dat NLG 100.000 tot NLG 120.000).

Ook als je de niet-zakelijk rijdt, mag je het initiatief steunen ;-)

zie: www.bijtellingyoungtimer.nl

Gebruikersavatar
windekind
Donateur
Donateur

Bericht door windekind » di 10 mar, 2009 21:29

IK heb inmiddels een steuntje gestuurd.

Gebruikersavatar
GHIA
Geregistreerd lid

Bericht door GHIA » ma 16 mar, 2009 12:24

Wel iets om tegenwoordig over na te denken, als je dagelijks een oudere auto bestuurd ...

Dit blijkt een 1979 VB Holden Commodore (Australian) te zijn, ongeveer bouwgelijk aan de Opel versie
De test is gedaan met een snelheid van meer dan 2x waarmee normaal crashtests gedaan worden.

Zie hier de bekende crash van een VW transporter, maar nu met uitleg:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/uykStESm3vw&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/uykStESm3vw&hl=nl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Nieuwer is niet altijd beter:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/YRbwTutw-Hk&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/YRbwTutw-Hk&hl=nl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Verschil met vroeger is wel,
dat er meer personen op de weg zijn met een 'overweight verhicel' die dat gewicht niet eens goed onder controle hebben ...

Gebruikersavatar
carlsson
Geregistreerd lid

Bericht door carlsson » ma 16 mar, 2009 17:34

@Willem 1,
Daarom hebben die Chinezen ook interesse in Volvo en/of Saab.
Spaart weer een hoop onderzoekwerk uit.
In landen met heel veel inwoners doen ze kennelijk niet zo moeilijk over een slachtoffer meer of minder. Maar als ze die auto's ook hier willen verpatsen moet er nog een hoop verbeterd worden.

Plaats reactie