RoccoH schreef:reageert te laat om de corrigeren voor de zijwind
Als ik de nadering zo zie, had hij/zij al eerder last van de wind. Zat behoorlijk aan de hoge kant.
Kijkend naar de opstuurhoek (richting waar het vliegtuig naar toe wijst tov gevlogen richting, agv wind) staat er een gigantische wind met windstoten (daarom schommelt hij/zij zo). Eenmaal bij de baan ziet het eruit alsof hij/zij nog steeds last heeft van die windstoten. Dan kan je doen wat je wilt maar je krijgt het vliegtuig nooit aan het dek. En dan nog moet je je afvragen of je dat wilt met zo'n zijwind op een zeiknatte baan.
@easy:
the crash bij Faro was ook in heel slecht weer. Maar daar is een microburst de schuldige. Mircoburst is een hele sterke lokale valwind. Hierbij daalt de lucht heel erg snel en gaat bij het bereiken van het aardoppervlak alle kanten op. Op het moment dat je dit met een vliegtuig tijdens de nadering tegenkomt zie je eerst een hele sterke toename van de headwind (te zien door toename van de vliegsnelheid). In het midden van de microburst krijg je te maken met de dalende lucht (hier zal je dan harder naar beneden gaan, en kan je niet altijd voor corrigeren). In het laaste stadium krijg je te maken met de sterke rugwind. Dit heeft voor het vliegtuig het gevolg dat de vliegsnelheid gevaarlijk (te) laag wordt en dat het al snel dalende vliegtuig nog harder gaat dalen. Als men zoals bij de Faro crash reeds in een laat stadium van de nadering zit dan, is het helaas einde verhaal.
Goed voor jou om te weten, dat de meeste moderne machines en vliegvelden een detectiesysteem hebben voor dit soort omstandigheden zodat er in een stadium besloten kan worden om niet te beginnen met naderen of om een doorstart te maken.
Ps als je een lichte (gezonde) vliegangst hebt is het misschien leuk om een keer een vliegles te nemen op een hele mooie dag. (Wil ik em wel geven

)