Filter in brandstoftank

1967-1984
Plaats reactie
Gebruikersavatar
simon_bergman
Geregistreerd lid

Filter in brandstoftank

Bericht door simon_bergman » vr 27 okt, 2023 10:14

Dag Forumleden,

Dit is mijn eerste forumpost, meteen met een vraag...
Recentelijk heb ik een mooie groene Saab 99 uit 1984 uit een schuur gehaald. Het ouwe beestje heeft 28 jaar warm en droog gestaan, maar heeft dus nogal een beurt nodig om weer de weg op te kunnen. (remmen, koelsysteem, pakkingen motor en carburateur ga zo maar door)
Zo heb ik ook de brandstoftank onder de auto uitgehaald, en netjes gereinigd. (er zat heerlijke appelstroop onderin van de verdampte benzine...)
Ik heb de tankvlotter/pickup met elektrolyse weer helemaal mooi en perfect werkend kunnen maken, maar nu sta ik voor een euvel;

Onderaan de brandstof aanvoer zat een klein 'sokje', wat met een klemmetje aan het aanzuigslangetje was bevestigd. Dit sokje viel, zoals veel dingen aan deze auto, in mijn handen uiteen tot gruis. Nou is de vraag: is er nog zo iets te krijgen, is er een slimme manier om dit na te maken, of plaats ik een simpel in-lijn filtertje in de leiding bovenop de tank?

Bij voorbaat dank.

Plaats reactie