LPG modificaties!

1967-1984
De900C-GAS
Geregistreerd lid

Bericht door De900C-GAS » do 28 dec, 2006 20:28

Daar zijn wij het direct over eens, zegt inderdaad niets over het werken van koelventilator, achterruitverwarming, grootlicht, mistlampen of wat je ook maar met een relais wilt bedienen.
Maar een aantal voordelen van een relais toepassen was toch ook het vermindren van ongeweste wervelstromen, de bedrading van het te bedienen component zo kort mogelijk te houden, lees zo kort mogelijk vanaf de accu?
Daardoor ook tot gevolg hebbende dat er meer ruimte ontstaat achter min of meer gecompliceerde ruimten, zoals achter een dashboard van een auto??
Heb in mijn periode dat ik bij een bedrijfwagen-werkplaats werkte nodige accessoires ingebouwd die bediend werden door schakelaars en een relais, met als geheugensteuntje een controlelamp.
De in te schakelen componenten die ik bedoel zijn meerdere.
Ik zal er een paar opnoemen:
01. Koelkasten, tafelmodel, in ver band met vervoer van medicijnen en
transsplantatie organen.
02. Hoofdschakelaars voor laadkleppen.
03. Zwaailampen.
04. Extra mistlampen en verstralers.
05. Extra verlichting in tot bus verbouwde bestelwagens.
06. Kiepinstallatie bij kiepwagens.
07. Laadkraan aansturing bij ´open´ laadbakuitvoeringen.
08. Steupoten bij auto´s met een laadkraan.
Bij alle installatie´s wordt de controlelamp direkt door de schakelaar aangestuurd.
Dit alles effe ter informatie.

Groeten.


De900C-GAS

Gebruikersavatar
72sonett-III
Geregistreerd lid

Bericht door 72sonett-III » do 28 dec, 2006 20:36

De900C-GAS schreef:Daar zijn wij het direct over eens
Gelukkig maar...
...voordelen van een relais toepassen...
Kortom; met een kleine stroom (en meestal lage spanning), dunne kabels en een lichte schakelaar een hoge stroom/spanning schakelen.
Stel je voor dat je je startmotor rechtstreeks via het contactslot zou schakelen...

Gebruikersavatar
JanWessel
Geregistreerd lid

Bericht door JanWessel » vr 29 dec, 2006 3:22

72sonett-III schreef:Stel je voor dat je je startmotor rechtstreeks via het contactslot zou schakelen...
Heb je in ieder geval warme handen bij het starten, óf je hebt beide handen nodig om de sleutel om te draaien :p

Iwema
Geregistreerd lid

Bericht door Iwema » zo 29 apr, 2007 10:26

Er zijn 5 dingen die je makkelijk kunt aanpassen om het vermogen te verhogen en/of het verbruik te laten dalen.

Aanpassing van de ontsteking met een TAP 8% meer vermogen 7% lager verbruik.

Plaatsen van een Ecomax, zo dat de motor in deellast als armmengselmotor loopt 10% tot15% brandstofbesparing.

Het plaatsen van een voldoende groot mengstuk.
Wij rijden met mengstukken met een inwendige diameter tussen de 40mm en 50mm.

Per PK heb je ongeveeer 10mm2 venturie oppervlak nodig.

Je diameter van je mengstuk moet altijd groter zijn dan de venturie van je carburateur.

Het probleem van de naard in de carburateur kun je voorkomen met een zogenaamde "SU-liftset" deze zet de zuiger in de hoogste stand vast tijdens het rijden op LPG.
Dit vermindert de slijtage en geeft meer vermogen onder in.

Al onze wagens hebben meer vermogen op LPG dan op benzine voor ombouw.
Het beste resultaat hebben wij met onze Matra Murena

Afbeelding

Hugo

baszwolle
Geregistreerd lid

Bericht door baszwolle » zo 29 apr, 2007 10:43

gewoon een oude zuiger "zonder naald" en membraam erin en de goede in de kofferbak leggen, zoals "72sonett" zegt, niet alles weghalen.

ontsteking 2/3 graden eerder zetten. je ontsteking moet wel goed voor elkaar zijn, op lpg zijn ze er gevoeliger voor.

en een groter mengstuk maakt het bij stationair draaien wel wat lastiger, de goedkope verdampers hebben nogal moeite met afgeven van lpg doordat er weinig vacuum is in het mengstuk.

volgens mij hebben de stromberg en pierburg carb geen of nauwelijks venturi. gewoon een passend mengstuk erachter, alles moet goed afdichten, geen lekkages voor het mengstuk, erna is niet zo erg.

klepjes ietsje ruimer zetten, van 0,20 naar 0,25 mm inlaat en uitlaat van 0.40 naar 0.45 mm.

kan je weinig gebeuren dacht ik zo.

Iwema
Geregistreerd lid

Bericht door Iwema » zo 29 apr, 2007 11:32

Pas op met het ruimerstellen van de kleppen.

Ze mogen niet tikken.
Als dit het geval is dan zullen ze inslaan.
Op onze Land Rover 2 1/4 staan de kleppen in plaats ven op 0.25 op 0.05 en 0.10. Dit gaat al 50.000km goed.

Standaard afstellingen zijn vaak al overbemeten maar vrraadpleeg een expert voor je tot wijzegingen overgaat.

De ontsteking kun je verder vervroegen bij bepaalde toeren/belasting.
Bij andere toeren/belasting moet je niet of minder vervroegen.
Door simpleweg de ontsteking te verstellen kan het gemiddeld wel beter zijn maar nooit echt goed.

De constant-vacuum-carburateurs hebben een venturie, dit is de doorgang waar je de benzine doseernaald ziet zitten.
Deze is variabel.
De maximale doorlaat is vaak 37mm rond minus de oppervlakte van de zuiger.

Effectief is dat ongeveer een doorlaat van 35mm rond. Het mengstuk moet dus ook minimaal 35mm zijn om het maximale vermogen te kunnen behouden.

Hugo

Plaats reactie