...
6. De uitlaatgassen van personenauto's met een verbrandingsmotor met elektrische ontsteking mogen bij stationair toerental en op bedrijfstemperatuur zijnde motor:
a. niet meer dan 4,5% vol koolmonoxide bevatten indien het voertuig in gebruik is genomen na 31 december 1973 doch voor 1 oktober 1986;
b. niet meer dan 3,5% vol koolmonoxide bevatten indien het voertuig in gebruik is genomen na 30 september 1986;
c. niet meer dan 1,5% vol koolmonoxide bevatten indien het voertuig in gebruik is genomen na 31 december 1973 en het voertuig blijkens een aantekening op het voor het voertuig afgegeven kentekenbewijs wordt gevoed door een al dan niet tot vloeistof verdicht gas;
d. niet meer dan 0,5% vol koolmonoxide bevatten indien het voertuig in gebruik is genomen na 31 december 1985 en het voertuig is uitgerust met een brandstofdoseringssysteem dat de mengverhouding van lucht en brandstof voortdurend aanpast aan het zuurstofgehalte van de uitlaatgassen
...
Nadieselen
-
72sonett-III
- Geregistreerd lid
APK art 5.2.11;
-
Wouter
- Donateur (2x)

Gooit de carb een eventuele overtollige hoeveelheid demperolie er niet gewoon uit? In SU HS4 van mijn mini moet je officieel ook atf gooien, maar de meesten doen er gewoon motorolie (15W40) in..josephine schreef:Nee, dat klopt niet. Je moet kijken waar je de vernauwing ziet als de de dop boven op de carburateur losdraait. En dan bijvullen tot ong. 10mm onder die vernauwing. En de demperolie hoort atf (automatic transmission fluid) olie te zijn.
't zou me nix verbazen wanneer je een forsere slijtage aan de carburateur veroorzaakt wanneer je hem tot de top bijvult (vloeistof is nu één maal moeilijker te comprimeren, die extra druk moet ergens weglopen, dus dan maar via een ring/pakking, maw het stomvervelende wekelijkse bijvullen van de demperolie!)
-
Stijn
- Geregistreerd lid