boutpatroon versnellingsbak b204/b205

voor de liefhebbers van het tunen van hun Saab.
Plaats reactie
Viggenblue
Geregistreerd lid

boutpatroon versnellingsbak b204/b205

Bericht door Viggenblue » ma 07 feb, 2022 18:44

Hallo allemaal,

Ik ben opzoek naar het boutpatroon van de versnellingsbak van een b2x4/5 motor. Na 3 uur zoeken op het internet en een webshop ernaar te hebben gevraagd heb ik nog niks gevonden.
Heeft iemand hier misschien een technische tekening of precieze metingen? Ben bezig met het voorwerk om een Nissan Leaf motor in een 9-3og te hangen met behoud van de originele versnellingsbak.

mvg,
Erben

Sapphire
Donateur (7x)
Donateur (7x)

Re: boutpatroon versnellingsbak b204/b205

Bericht door Sapphire » ma 07 feb, 2022 19:24

Ik heb geen tekening maar je mag bij mij in Alkmaar wel even komen meten aan een motor of bak als je wilt

Viggenblue
Geregistreerd lid

Re: boutpatroon versnellingsbak b204/b205

Bericht door Viggenblue » ma 07 feb, 2022 21:43

Bedankt voor het aanbod! Ik heb alleen geen idee hoe dat zou moeten. Denk dat je iets van een meettafel moet hebben.
Ik heb er gek genoeg niks over gehad op mijn opleiding. Had gehoopt dat iemand toevallig al een CAD tekening had hiervan zodat ik het heel makkelijk in Solidworks kon zetten.
Voordat ik iets ga meten, ga ik eerst de rest van mijn plan uitwerken, want dit is helaas een klein stukje van de grote puzzel.

Gebruikersavatar
evo
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: boutpatroon versnellingsbak b204/b205

Bericht door evo » ma 07 feb, 2022 21:46

Eerste helft '90 er jaren is SAAB overgegaan naar een GM boutpatroon. Welk weet ik zo van achter mijn mobiel niet. Denk dat het wel te vinden moet zijn.

Verbazingwekkend overigens hoeveel adapterplates er voor b2x4/5 blokken te vinden zijn.

Zou eerder een b234 in een leaf leggen ;-)

Ps. meten van een bak ten behoeve een adapter te vrezen zou je nog wel eens tegen kunnen vallen. Veel makkelijker en beter de exacte maten ergens vandaan te halen.

Sapphire
Donateur (7x)
Donateur (7x)

Re: boutpatroon versnellingsbak b204/b205

Bericht door Sapphire » ma 07 feb, 2022 22:52

Ja een officiële tekening is natuurlijk het mooist. Als die ergens te vinden is. Evt mag je ook wel een zijdeksel van een b204/5 lenen, dan kan je die in (laten) scannen. Lijkt me dat dat accuraat genoeg moet zijn. Immers, zelfs de pasbussen zitten daarin exact op de goede plek.

Viggenblue
Geregistreerd lid

Re: boutpatroon versnellingsbak b204/b205

Bericht door Viggenblue » di 08 feb, 2022 11:22

Een officiële tekening zou idd geweldig zijn, maar een zijdeksel in laten scannen is ook een goed idee.

Ja, een Nissan leaf is een stuk minder snel dan een b234, maar denk dat het met het laatste model van 160kw met 340nm koppel redelijk in de buurt komt van een standaard 9-3 die getuned is.

Plaats reactie