vlotterkamerventilatie 175CD

1985-1987
Plaats reactie
Gebruikersavatar
vanderzanden
Geregistreerd lid

vlotterkamerventilatie 175CD

Bericht door vanderzanden » ma 05 nov, 2007 18:26

Even een vraag aan de carburateurkenners.
De Solex 175 CD van onze saab 90 gebruikt ook benzine om via de vlotterkamerventilatie de motorruimte mee te besproeien. Dit lijkt me niet helemaal de bedoeling geweest van Saab.
Wat kan dit veroorzaken? Ligt de vlotter los, - zo ja, hoe leg ik deze dan weer vast - is er een afdichting aan gort of moet ik het ergens anders zoeken. De auto rijdt alleen op benzine.

De motor accelereert goed alleen bij het stationair draaien wil hij (of is een motor een zij?) afslaan.

mvg Hans

Gebruikersavatar
Paul99
Geregistreerd lid

Bericht door Paul99 » do 08 nov, 2007 10:09

Ik zou je vlotter en vlotternaald eens controleren. Ik zou de carburateur demonteren en op de werkbank (keukentafel :wink: ) deels demonteren. De vlotterkamer zit aan de onderkant en zit met een paar schroefjes vast. Zorg er voor dat de goede pakkingen hebt voordat je begint, of zelf pakkingen kan maken met pakkingpapier.

Misschien heb je hier iets aan:
bestandjes1
bestandjes2

Wat is je verbruik? Mijn eerste gedachte is dat hij stationair een beetje verzuipt.

Gebruikersavatar
vanderzanden
Geregistreerd lid

Bericht door vanderzanden » do 08 nov, 2007 10:24

Het verbruik is keurig 1 op 12. Het probleem doet zich voor wanneer de motor veel toeren gemaakt heeft waarna het gas losgelaten wordt en de motor dus stationair gaat draaien. Overtollige benzine komt dan via de ontluchting eruit. Motor loopt keurig, accellereert goed (voor een 90).

Goede pakking schrijf je. Zitten alle goede pakkkingen bij een standaard revisiesetje of is dit een los item?

Gebruikersavatar
Paul99
Geregistreerd lid

Bericht door Paul99 » do 08 nov, 2007 14:33

vanderzanden schreef:Het verbruik is keurig 1 op 12. Het probleem doet zich voor wanneer de motor veel toeren gemaakt heeft waarna het gas losgelaten wordt en de motor dus stationair gaat draaien. Overtollige benzine komt dan via de ontluchting eruit. Motor loopt keurig, accellereert goed (voor een 90).

Goede pakking schrijf je. Zitten alle goede pakkkingen bij een standaard revisiesetje of is dit een los item?
In 1 van de PDF-jes staat hoe je de vlotter moet afstellen. Het lijkt er op dat de naald niet goed afsluit.

In een revisiesetje zit de pakking die je nodig hebt. Ik heb in mijn fotogalerij een album over de revisie van mijn carburateur. Staat niet veel nuttige foto's in, maar misschien heb je er iets aan.

Gebruikersavatar
ralph12
Geregistreerd lid

Bericht door ralph12 » do 08 nov, 2007 14:39

Oeoeoe.... dan kun je wel ontluchting van het personencompartiment gebruiken... (damn, die :? klapramen nog steeds niet kwijt...)

Gebruikersavatar
Thom
Donateur
Donateur

vlotter

Bericht door Thom » do 08 nov, 2007 16:11

wat nogal eens voorkomt is dat de nageltjes van de vlotter willen loslaten. Met name bij Saabs op gas is dat het geval, omdat de vlotter voor niets een beetje in de cabrurateur loopt te bengelen. Ik heb dit eens gehad en in dat geval spuit de benzine naar buiten via een loos pijpje. Is op te lossen door nieuwe nagels te monteren. Of beter nog, kleine schroefjes.
Als de nagels nog vastzitten dan is er vast iets anders met je vlotter aan de hand.

baszwolle
Geregistreerd lid

Bericht door baszwolle » do 08 nov, 2007 17:22

of je t-stukje zit verstopt. zit tussen pomp en carb.

Gebruikersavatar
Paul99
Geregistreerd lid

Bericht door Paul99 » do 08 nov, 2007 23:59

baszwolle schreef:of je t-stukje zit verstopt. zit tussen pomp en carb.
Of de retourleiding naar de tank.

Gebruikersavatar
vanderzanden
Geregistreerd lid

Bericht door vanderzanden » za 10 nov, 2007 17:50

Heb ondertussen een donorcarburateur en revisiesetje in huis. Volgende week deze carburateurs verwisselen. De huidige carb kan ik dan op de werkbank uit elkaar halen en voorzien van nieuwe pakkingen, naald, etc. weer in elkaar zetten. Verse carb. op de plank totdat de donor gaat tegensputteren.

@Paul99, dank voor de files en foto's, zijn nuttig. Trouwens een mooie reportage heb je er van gemaakt. "Beetje verzuipt" is denk ik hier wel een aardig eufemisme voor het benzinegespatter.
@Thom, het kan idd zijn dat de vlotter de oorzaak is. Kan deze lek zijn?
@Ralph, wanhoop niet, eens komt er een klapramenkoper :wink:. Heb zelf een opendak in de 90, dus ventilatie is er voldoende.
@Nike een gescheurde pakking / slang zou kunnen ware het niet dat indien volgas gegeven wordt het lekken van benzine stopt. Maar wie weet, ik laat me verrrassen.

Moet allleen nog een CO afstelsleutel te pakken zien te krijgen voordat ik het revisiemonster los laat.

Gebruikersavatar
windekind
Donateur
Donateur

Bericht door windekind » zo 11 nov, 2007 17:27

Naaldverstelsleutel heb ik net bij Burlen gekocht in Engeland. Midlock kon ze niet meer leveren kreeg ik via de mail te horen.

Gebruikersavatar
vanderzanden
Geregistreerd lid

Bericht door vanderzanden » ma 12 nov, 2007 11:39

Dank voor je info. Binnenkort komt de postbode langs met een dankzij het forum overgenomen tool :) ( en doet deze in de brievenbus :?:).

Plaats reactie