Waar koop jij je uitlaat?

Allerlei algemene Saab onderwerpen.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Sander
Forum Admin

Waar koop jij je uitlaat?

Bericht door Sander » do 22 jan, 2004 10:11

Hallo,

Al sinds ik auto rijdt vraag ik me eigenlijk af waar je het beste een uitlaat kan kopen (er onder laten zeten).

Is een uitlaat die de Saabdealer/-specialist er onder hangt van betere kwaliteit dan een uitlaat van bijvoorbeeld de Kwikfit?
(bij wie is het aan/af te raden een uitlaat aan te schaffen??)

De vraag is voor mij interessanter geworden omdat ik over anderhalve maand waarschijnlijk de uitlaat vanaf de katalysator naar achteren ga willen vervangen.

Welke kosten kan ik voor mijn 900i 16v uit 1990 verwachten?

Groet,

Sander


Gebruikersavatar
Garrett
Lid van verdienste

Re: Waar koop jij je uitlaat?

Bericht door Garrett » do 22 jan, 2004 12:43

www.abbottracing.com
www.hirsch.com

Dit zijn de beste adressen om een uitlaat te bestellen, Echt waar.... :roll: :D :twisted:

Gebruikersavatar
doktorevil
Geregistreerd lid

Re: Waar koop jij je uitlaat?

Bericht door doktorevil » do 22 jan, 2004 13:08

Ja, als geldpest hebt en je Saab wil tunen, dan wel ja.

Ik heb geen geldpest, heb wel een 3"JT. Voor mensen die met een minder budget uit de voeten moeten en toch prestaties willen. Deze kun je via elkparts bestellen. Ook via de Nederlandse Importeur van speedparts. En dan er zelf onderzetten is uiteraard het goedkoopst. Dan ben je ongeveer 350 euro kwijt (inclusief verzendkosten 3" van ).

Oh, ik bedenk me net dat jij geen turbo hebt :oops: vergeet bovenstaande..

Als je geen performance uitlaat behoeft kun je ook kiezen voor een aftermarket uitlaat van een grote fabrikant, deze bestellen via je lokale automaterialenzaak en deze uitlaat er wederom zelf onderzetten. Wat een gemiddelde bosal kost zou ik zo niet weten.

Ik loop zelf met een grote boog om kwik-fit of gelijke zaken heen omdat ik een aantal negatieve ervaringen heb met dergelijke bedrijven. Maar dat hoeft in jou regio niet het geval te zijn, dus laat je door mijn oordeel niet weerhouden, als het andere alternatief de Saabdealer is, daar vraagt men de hoofdprijs.

Veel succes,

Tijn

Gebruikersavatar
bram
Geregistreerd lid

Re: Waar koop jij je uitlaat?

Bericht door bram » do 22 jan, 2004 13:56

Brezan heeft ook uitlaten, kan dit wel met korting voor je regelen Sander.

gr bram

B235R
Lid van verdienste

Re: Waar koop jij je uitlaat?

Bericht door B235R » do 22 jan, 2004 14:29

check Hbase.nl als je op zoek bent naar indicatieprijzen. :mrgreen:

Gebruikersavatar
Manic
Lid van verdienste

Re: Waar koop jij je uitlaat?

Bericht door Manic » do 22 jan, 2004 20:46

Ik persoonlijk geef flink gas als ik een kwikfit passeer, waardeloze zaak, goedkoop en geen service, en troep aan je auto, kwaliteit van de 2e of 3e rang.

Ik heb er via een vriend van me voldoende ervaring mee, je kan nog beter een uitlaat op de sloop kopen dan een nieuwe bij de kwikfit (en deze laten monteren). Uitlaat was na een half jaar op de lasnaad bij de einddemper volledig doorgescheurd door roest en hij was in den beginne nog verkeerd gemonteerd ook. Zelfs nadat ik hem teruggestuurd had om hem goed te monteren, waar ze hem ook nog voor wilden factureren, zat de uitlaat nog verkeerd, uiteindelijk zelf maar even goed gedaan.

Als je een uitlaat gemonteerd wil hebben kan je denk ik het beste naar de (saab)specialist gaan voor een goede prijs. Wanneer je zelf een uitlaat monteert (een fluitje van een cent, helemaal als je de beschikking hebt over een put of brug) zijn er diverse manieren om goedkoop aan een goede uitlaat kan komen, zie eerdere posts.
Voor een goede specialist: Kijk op het forum onder het kopje saabspecialisten en andere autobedrijven (oid).
Ook de euromaster (of een soortgelijk lokaal bedrijf) is een goed adres voor een nieuwe uitlaat.

Succes!

Greetz,

Dennis

P.S: Sander, zijn die kapjes waar we het laatst over hadden te koop?

Plaats reactie