Ik denk dat het gebruik van de merknaam Saab (voor nieuwe auto's) slechts een theoretisch vraagstuk is.
NEVS heeft zelf in 2016 aangekondigd dat het in de toekomst auto's onder de eigen merknaam zou gaan produceren.
Daarmee heeft men in feite het Saab-boek definitief gesloten.
NEVS heeft in 2016 wel aangegeven dat men van plan is voort te bouwen op de technologie van Saab.
Maar dat is iets anders dan het gebruik van de merknaam.
Koenigsegg gaat sportwagens bouwen in Saab-fabriek
-
Michel Annink
- Geregistreerd lid
Re: Koenigsegg gaat sportwagens bouwen in Saab-fabriek
Er is nooit en te nimmer door een rechtbank een uitspraak gedaan over het al dan niet mogen gebruiken van de merknaam Saab.RoelandV schreef: ↑wo 27 mar, 2019 21:28In 2016 deed een Zweedse rechtbank uitspraak over het gebruik van de merknaam Saab. De merknaam mocht vanaf dat moment
niet meer gebruikt worden voor nieuw geproduceerde auto's, omdat deze eigendom was van de Zweedse vliegtuigbouwer SAAB AB.
Daarop besloot NEVS dat de productie van volledig elektrische auto's onder de merknaam NEVS zou gaan plaatsvinden.
Kortom: de merknaam Saab is eigendom van vliegtuigbouwer SAAB AB en dus niet te koop.
NEVS tekende begin januari 2013 een licentieovereenkomst met de licentiehouder: defensieconcern Saab AB, waarin o.a. werd overeengekomen dat er voor de auto's een aangepast logo gebruikt zou gaan worden (de zwarte achtergrond ipv de tot dan toe gebruikte donkerblauwe), zie https://www.nevs.com/en/media/press-rel ... ab-car-br/.
Op 21 juni 2016 kondigde NEVS aan (https://www.nevs.com/en/media/press-rel ... -sets-off/) dat het vanaf dat moment het eigen merk (NEVS dus) gebruikt zou gaan worden voor nieuw te lanceren auto's en diensten. In overleg met Saab AB is toen overeengekomen dat eerder geproduceerde modellen (o.a. de MY14 9-3) gewoon Saab genoemd mogen blijven worden en dat het NEVS ook vrij staat om de in 2012 gekochte assets van de faillissementsboedel ook met Saab te blijven verbinden.
-
1001760
- Donateur (2x)

Re: Koenigsegg gaat sportwagens bouwen in Saab-fabriek
Dank Michel voor deze heldere uiteenzetting!
-
geertiv
- Donateur (2x)

Re: Koenigsegg gaat sportwagens bouwen in Saab-fabriek
Dit was trouwens geen vrijwillige keuze, Saab AB heeft destijds het recht om de naam Saab te gebruiken ingetrokken.Michel Annink schreef: ↑zo 23 jun, 2019 13:10Op 21 juni 2016 kondigde NEVS aan (https://www.nevs.com/en/media/press-rel ... -sets-off/) dat het vanaf dat moment het eigen merk (NEVS dus) gebruikt zou gaan worden voor nieuw te lanceren auto's en diensten.