Motor kapot

1993-2002
Gebruikersavatar
Wouter
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Motor kapot

Bericht door Wouter » do 09 sep, 2010 15:34

Okay, de zes maanden garantie zijn dan voorbij, je mag toch wel verwachten van dit (ABA Bovag) bedrijf dat ze met een redelijker oplossing komen dan jou de volledige rekening presenteren. Ik zou dus met ze om de tafel gaan zitten en hoog inzetten. Als ze niet willen bewegen kan je altijd nog een brief naar de geschillencommissie van de Bovag sturen. Je mag ook vraagtekens plaatsen bij hun prijs van 2000 Euro voor een tweedehands motorblok. Hebben we het over een tweedehands blok of een compleet revisieblok? Opletten dus dat ze niet door het duur verkopen van een gebruikt blok alsnog hun schade trachten te beperken.

Gebruikersavatar
werli
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Motor kapot

Bericht door werli » vr 10 sep, 2010 8:25

heey
we hebben het hier over een t7 blok
1-vind er nog maar 1
2-is het dan nog een goeie
ik denk dat de prijs voor een goede t7 echt wel rond die prijs draait (tel aan elferink : 2400 )

nieuw onderblok amper nog te verkrijgen

maar er zullen wel oplossingen zijn
mvg werner

Gebruikersavatar
Injectie
Moderator

Re: Motor kapot

Bericht door Injectie » vr 10 sep, 2010 8:40

Sjah moet een universele garage bekend zijn met de BS problematiek van een specifiek merk? Ik vind van niet. Als het een Saab specialist, of dealer is. Vind ik het een ander geval. Deze zijn bekend met de merkspecifieke problemen en modificaties als het goed is.

Black sludge komt bij alle merken voor niet alleen saab. Dat ze dan op voorhand flushen lijkt me voorbarig. Alleen jammer dat de meesten die flush maar half uitvoeren. Want vaak staat er iets over warm draaien met spul erin aftappen, en vervolgens carter schoonmaken. Als ze alleen maar aftappen komt alle losgekomen rotzooi weer in je oliesysteem terecht.

De900C-GAS
Geregistreerd lid

Re: Motor kapot

Bericht door De900C-GAS » vr 10 sep, 2010 8:59

tintin1967 schreef:....met de mededeling dat alle auto's in de verkoop geflushed worden i.v.m. BS.
Hiermee geeft de garagehouder in feite al aan bekend te zijn met 'het syndroom', namelijk Black Sludge en dan had hij (feitelijk) ook op een juiste manier actie moeten ondernemen en bij een SAAB met dit type motor is dat het motorcarter te verwijderen en te controleren + (eventueel) te reinigen, net als de oliezeef en of er 'een MOD-6' gemonteerd was en indien niet aanwezig aan te brengen en ik denk dan ook wanneer de garagehouder moeilijk gaat doen over de kosten dat je juridisch sterk zou kunnen staan, mocht er al of niet via een rechtsbijstandsverzekering tot een rechtszaak komen en voor wat mij betreft maakt het helemaal niet uit of het garagebedrijf al of niet een SAAB-dealer, specialist, 'algemene autohandelaar', 'een beunhaas op de hoek' is of voor wat mij betreft een particulier die auto's verkoopt, hij heeft immers feitelijk al aangegeven te hebben dat hij goed op de hoogte is van de gevaren van 'het syndroom'. :idea:

Gebruikersavatar
tintin1967
Geregistreerd lid

Re: Motor kapot

Bericht door tintin1967 » zo 12 sep, 2010 21:51

Hallo allemaal,

bedankt voor de reacties !

Eergisteren nog naar de garage gegaan, echter geen compromis kunnen afdwingen, wordt vervolgd....

Ondertussen ook contact opgenomen met pzenden dus wordt ook vervolgd....

Kwam wel er achter, dat mijn auto ooit op televisie is geweest:

http://www.rtl.nl/components/automotor/ ... _plain.xml" onclick="window.open(this.href);return false;

Die blauwe is dus inderdaad die van mij, nu maar hopen dat wij de auto weer aan het rijden krijgen.

Groeten,

Rob

Gebruikersavatar
keesvanputten
Geregistreerd lid

Re: Motor kapot

Bericht door keesvanputten » zo 12 sep, 2010 22:23

Laat je niet afbluffen door de garage en schakel (indien nodig) tijdig juridische bijstand in. Google anders ook eens op de zoektermen 'non-conformiteit consumentenkoop' voor wat meer juridische info over je probleem. Het gaat met name om de artikelen 7:17 en 7:18 van het Burgerlijk Wetboek:
Artikel 17

1.De afgeleverde zaak moet aan de overeenkomst beantwoorden.
2.Een zaak beantwoordt niet aan de overeenkomst indien zij, mede gelet op de aard van de zaak en de mededelingen die de verkoper over de zaak heeft gedaan, niet de eigenschappen bezit die de koper op grond van de overeenkomst mocht verwachten. De koper mag verwachten dat de zaak de eigenschappen bezit die voor een normaal gebruik daarvan nodig zijn en waarvan hij de aanwezigheid niet behoefde te betwijfelen, alsmede de eigenschappen die nodig zijn voor een bijzonder gebruik dat bij de overeenkomst is voorzien.
(...)

Artikel 18

1.Bij de beoordeling van de vraag of een op grond van een consumentenkoop afgeleverde zaak aan de overeenkomst beantwoordt, gelden mededelingen die door of ten behoeve van een vorige verkoper van die zaak, handelend in de uitoefening van een beroep of bedrijf, omtrent de zaak zijn openbaar gemaakt, als mededelingen van de verkoper, behoudens voor zover deze een bepaalde mededeling kende noch behoorde te kennen of deze mededeling uiterlijk ten tijde van het sluiten van de overeenkomst op een voor de koper duidelijke wijze is herroepen, dan wel de koop niet door deze mededeling beïnvloed kan zijn.
2.Bij een consumentenkoop wordt vermoed dat de zaak bij aflevering niet aan de overeenkomst heeft beantwoord, indien de afwijking van het overeengekomene zich binnen een termijn van zes maanden na aflevering openbaart, tenzij de aard van de zaak of de aard van de afwijking zich daartegen verzet.
(...)
(Cursivering van mij. Zinnetje is van belang omdat het BS-probleem zich na zes maanden na levering heeft geopenbaard. Daardoor ligt de bewijslast in principe bij jou. Jij moet dus aantonen dat het BS-probleem al bestond bij de aflevering.)

Als er sprake is van 'non-conformiteit', heb je in beginsel recht op herstel (7:21 Burgerlijk Wetboek).

Succes, PB maar als je vragen hebt.

Gebruikersavatar
tintin1967
Geregistreerd lid

Update: de auto is gemaakt !

Bericht door tintin1967 » vr 22 okt, 2010 12:37

Hallo allemaal,

de auto heb ik uiteindelijk laten repareren door Peter Z. in Kerkrade. Vanmorgen heb ik de auto gehaald en hij rijdt perfect ! :O:

Alleen is de reparatie uiteindelijk duurder geworden dan voorheen gepland, aangezien door de garage geen fatsoenlijk onderhoud was gepleegd aan de auto (vb. multiriem versleten, slangen versleten, geen MOD6 !). Alles is nu vernieuwd aan de gereviseerde motor (o.a. nieuwe zuiger, nieuwe lagers, nieuwe tandwielen, vervangen gasklephuis). De oorzaak van het defect was dan ook inderdaad Black Sludge ! ;-(+

Ik heb bij de Bovag een klacht ingediend over Regie Auto's te Maastricht, echter tot op heden (wij zijn ondertussen twee weken verder) geen reactie ! ;-|+

Gezien het geld dat wij al aan de auto hebben uitgegeven, zijn wij voornemens dan ook maar de auto "op-te-rijden" (300.000 km moet toch makkelijk haalbaar zijn) . In ieder geval laten wij het onderhoud voortaan bij Peter uitvoeren.

Voor beelden van de auto, kijk eens op http://www.rtl.nl/components/automotor/ ... _plain.xml" onclick="window.open(this.href);return false; (na de reclame en zo'n 3 minuten verder), dat is hem dus inderdaad !

Bedankt voor jullie reacties !

Groeten,

Rob

Gebruikersavatar
Roger
Geregistreerd lid

Re: Motor kapot

Bericht door Roger » za 23 okt, 2010 11:07

@ Rob, fijn voor je dat hij weer rijdt. Je weet nu wel wat je eraan hebt en je hebt een goed onderhoudsadres. En zelfs 500k is haalbaar dus veel sterkte met oprijden :D

@ Keesvanputten, na jouw cursivering staat nog een belangrijk deel dit heft namelijk de termijn van 6 maanden in een aantal gevallen op: de aard van de zaak (waarbij vaak gekeken wordt naar de aanschafprijs) en de aard van de afwijking. In dit geval betreft het een auto waar een, meer dan, marktconforme prijs voor betaald werd en een afwijking waarvan zo goed als zeker is dat deze niet na de verkoop is ontstaan.
Ik zou niet op de BOVAG wachten (vergeet niet dit is uiteindelijk toch een organisatie van de garagehouders), maar zelf een advocaat consulteren.

Gebruikersavatar
keesvanputten
Geregistreerd lid

Re: Motor kapot

Bericht door keesvanputten » za 23 okt, 2010 13:28

@ Roger: het is nogal juridisch geneuzel, maar het tweede deel ("tenzij de zaak of aard van de afwijking zich daartegen verzet"), heft het eerste deel van de zin (vermoeden van causaliteit bij het ontdekken van een gebrek binnen zes maanden) op. Dus: in principe zit je als consument 'gebakken' als een gebrek zich binnen zes maanden na levering openbaart, tenzij de gekochte zaak of de afwijking zich hiertegen verzet. Als je bijvoorbeeld een tros bananen koopt, kun je niet na drie weken bij de groenteboer klagen dat ze verrot zijn. (Of beter gezegd: je mag wel klagen, maar jij moet dan bewijzen dat de tros bij aankoop een gebrek had.)

Verder is het inderdaad verstandig om rechtskundige bijstand te zoeken. Ik voorzie namelijk wel wat potentiele problemen omdat je zelf je Saab hebt laten repareren, vooral op het gebied van verzuim en ingebrekestelling. Hiervoor is het echt noodzakelijk om je goed te laten informeren en bijstaan! Gelijk hebben en gelijk krijgen is helaas niet altjd hetzelfde.

Maar heel fijn dat je Saab in ieder geval weer rijdt :O:

Gebruikersavatar
tintin1967
Geregistreerd lid

Re: Motor kapot en nu de turbo !

Bericht door tintin1967 » do 23 jun, 2011 13:44

En ja hoor, daar is ie weer met het volgende probleem:

zoals gezegd heb ik de auto eind vorig jaar laten reviseren en daarmee weer zo'n 7000 km gereden :O: .

Echter afgelopen week in Oostenrijk bleek er weer een ander probleem te zijn: das Turbo im Eimer ! ;-|+

De auto is inmiddels afgesleept vanuit Oostenrijk naar pzenden, vraag is nu wat te doen:

1. De auto laten repareren en een tweedehands turbo (zonder garantie) laten inbouwen voor 650 euro en verkopen.
2. De auto laten repareren en een nieuwe turbo (met garantie) laten inbouwen voor 1000 euro en oprijden.

Gezien de pech die we met de auto hebben gehad neig ik naar optie 1. echter aangezien we al veel geld (zo'n 3000 euro) aan de auto te hebben uitgegeven is oprijden natuurlijk ook een optie. Wat zijn de volgende reparaties !?

Heeft iemand enig idee wat een 9-3 uit november 2000 met zo'n 156000 op de teller (zo'n 7000 met een nieuwe motor) nog zal opbrengen bij een eventuele verkoop !?

:-S+ :-S+ :-S+

Groeten,

Rob

Gebruikersavatar
9323
Donateur (2x)
Donateur (2x)

Re: Motor kapot

Bericht door 9323 » do 23 jun, 2011 14:02

Ik zou er een nieuwe turbo opzetten en dan oprijden dat ding. Als je er in de huidige markt 3000 euro voor krijgt mag je je handjes al ernstig dichtknijpen.

Gebruikersavatar
brinky
Donateur
Donateur

Re: Motor kapot

Bericht door brinky » do 23 jun, 2011 14:05

Een nieuwe turbo ZONDER garantie? Dat snap ik niet helemaal...

Gebruikersavatar
jakkoo
Donateur
Donateur

Re: Motor kapot

Bericht door jakkoo » do 23 jun, 2011 14:07

Lekker houden en doorrijden. Je weet nu wat je hebt. Bij verkoop krijg je de gemaakte kosten nooit meer terug. Koop wat anders en je kunt weer opnieuw beginnen met de door een ander afgedankte ellende.

Gebruikersavatar
ReneEhv
Geregistreerd lid

Re: Motor kapot

Bericht door ReneEhv » do 23 jun, 2011 15:09

erg pijnlijk, waar houd het op inderdaad?

ik zat met het omgekeerde; net 2 maanden een nieuwe turbo van 700,- erin gezet (zelf gedaan vandaar een paar honderd minder dan laten doen)
en vervolgens kapotte koppakking, toch maar laten maken maar bij openmaken ziet de garage dat de kleppen (vanwege lpg) bijna aan gort zijn dus bovenop de al prijzige reparatie ook de kleppen voor zo'n 1000 extra mogen vervangen.

Ik rij maar door maar ik kan je wel vertellen dat ik bijna wekelijks een momentje van zwakte ken waar ik de auto graag zou wegdoen; maar ja wat koop je terug?..
plus rijd het ding zoooo lekker :-)

Gebruikersavatar
tintin1967
Geregistreerd lid

Re: Motor kapot

Bericht door tintin1967 » do 23 jun, 2011 16:52

brinky schreef:Een nieuwe turbo ZONDER garantie? Dat snap ik niet helemaal...

Typefout, al aangepast !

Plaats reactie